Новини

Держсекретар США Блінкен зустрівся із головою КНР Сі Цзінпіном

Очікується, що його візит стане початком нового раунду візитів високопосадовців США та Китаю

Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном наприкінці дводенного візиту до Пекіна.

Глава Китаю Сі Цзіньпін провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Блінкен став найвищим чиновником США, який відвідав Китай з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена у 2021 році. Стосунки між країнами і у Вашингтоні і в Пекіні називають напруженими, і ще до початку візиту не радили чекати на будь-яких проривів.

Ентоні Блінкен у Китаї другий день. У неділю він загалом 7,5 годин провів зі своїм безпосереднім колегою — міністром Цінь Ганом. У понеділок зустрічається зі ще одним високопоставленим дипломатом Вань І. Американські ЗМІ із посиланням на анонімні джерела писали, що у Державному департаменті сподівалася також і на зустріч із головою КНР Сі Цзінпіном. І найважливіші переговори під час візиту Ентоні Блінкена до Китаю таки відбулися.

У підсумковому комюніке Міністерство закордонних справ Китаю сказано, що США несуть відповідальність за те, щоб зупинити «наростаючий спад китайсько-американських відносин» і повернути їх в нормальне русло. Там також зазначено, що на зустрічі з Блінкеном Ван І «вимагав, щоб США припинили роздувати «теорію китайської загрози» і зняли незаконні односторонні санкції проти Китаю.

У свою чергу, в Держдепартаменті заявили, що Блінкен «підкреслив важливість відповідального управління конкуренцією між США і КНР через відкриті канали зв’язку, щоб конкуренція не переросла в конфлікт».

За даними CNN, тригодинна зустріч Блінкена з китайськими дипломатами наголосила на серйозних труднощах у подоланні недовіри. Ван І в черговий раз звинуватив Вашингтон у «неправильному сприйнятті» Китаю, що є «першопричиною» погіршення відносин між двома сторонами, зажадав від США припинити «придушення» технологічного розвитку Китаю і повторив, що Тайвань є одним із «основних інтересів» Китаю, щодо якого немає місця для компромісу чи відступу».

Він додав, що візит Блінкена припав на «критичний момент у відносинах США та Китаю, коли необхідно зробити вибір між діалогом чи конфронтацією, співпрацею чи конфліктом».

Держдеп США зазначив, що Блінкен наголошував на важливості дипломатії та підтримки відкритих каналів зв’язку з усіх питань, «щоб зменшити ризик неправильного сприйняття та прорахунків», а також порушив питання щодо можливості вивчення співпраці з КНР у спільних транснаціональних питаннях, де інтереси країн збігаються.

І представники Китаю, і представники США назвали ці відвертими.

«Китайська сторона чітко висловила свою позицію, і обидві сторони погодилися дотримуватися спільних домовленостей, досягнутих президентом Байденом і мною на Балі», — сказав Сі Цзіньпін.

Він додав, що сторони також досягли прогресу та досягли згоди з деяких конкретних питань. Сі підкреслив, що взаємодія між державами «завжди має базуватися на взаємній повазі та щирості».

«Я сподіваюся, що секретар Блінкен завдяки цьому візиту зможе зробити позитивний внесок у стабілізацію китайсько-американських відносин», — сказав Сі.

Очікується, що його візит стане початком нового раунду візитів високопосадовців США та Китаю. Переговори Блінкена з китайськими чиновниками розглядаються як ключовий лакмусовий папірець для того, щоб розрядити напруженість.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top