Новини

Депутатський проєкт «Павутина» як відповідь на російські ракети

ВСУ

Щоб відстежувати рух російських ракет та дронів, які час від часу залітають на територію Польщі, буде створено спеціальну автоматизовану систему обробки даних від спостерігачів. Спостерігачі сидітимуть на висотних вежах, які раніше налаштували лісові господарства на всій території країни. Крім того, можуть використовувати башти мобільного зв’язку, на яких встановлять камери відеоспостереження. Про систему «Павутина», яка попереджатиме про атаку ЗС РФ, розповіли на порталі Defense24.

У статті вказується, що Сейм Польщі незабаром розгляне проєкт посилення протиракетної та протиповітряної оборони країни. У проєкті ідеться про систему з кодовою назвою «Павутина», у межах якого буде створено мережу спостережувальних постів. Люди, які перебуватимуть на спеціальних вежах, будуть візуально виявляти ракети і повідомлятимуть про це військових.

До проєкту долучились експерти порталу Defense24 — вони першими розповіли про деталі. Зокрема, військовим радарам, які виявляють повітряні цілі, будуть допомагати кілька цивільних служб.

Одна зі служб, яку долучать до мережі «Павутина» — лісові господарства. Лісгоспи мають спостережувальні та протипожежні вежі по усій території Польщі. Висота таких веж — до 35 м, радіус спостереження — близько 10-15 км. При цьому 40% цих споруд — автоматизовані: мають камери та комп’ютери, які здатні самостійно виявляти та оповіщати про певні загрози.

На карті, розміщеній на порталі, можна побачити вежі лісгоспів. Також вказується, які саме з них автоматизовані — їх оновили завдяки співпраці з ЄС.

Удари РФ, вежі лісгоспів Польща, ракета РФ, ракета РФ Польща, система Павутина
Удари РФ — мережа спостереження в лісах ПольщіФото: Defense24

Автори розробки вказують, що планують використати також вежі мобільних операторів. На них не можуть перебувати люди, але їх обладнають відеокамерами з детекторами руху. Ще одне можливе джерело інформації про переміщення російських ракет чи дронів — камери на залізницях, дорогах, портах та на інших об’єктах в Польщі.

Удари РФ, вежі лісгоспів Польща, ракета РФ, ракета РФ Польща, система Павутина
Удари РФ — вежа спостереження в лісах ПольщіФото: Defense24

Цивільні спостерігачі скористаються спеціальним додатком з простим інтерфейсом. Вони перебуватимуть на вежах і в момент, коли візуально бачитимуть ракету, відправлятимуть мінімальний набір даних:

  • яка ціль (ракета, дрон, літак/вертоліт);
  • в якому напрямку летить (на екрані є 12 стрілок, схожих на годинник, якими, при правильному положенні телефону, можна вказати, куди летить об’єкт).

Інформація надійде в програму обробки і далі роль людини буде мінімізована, — впевнені розробники проєкту. Програма, яку створять на мовлення Збройних сил Польща, повинна виконати дві основні функції:

  • розпізнати зображення, щоб, за потреби, по загрозливій цілі вдарили, наприклад, ракетними системами;
  • для системи сигналізації та оповіщення цивільної оборони.

Коли саме запрацює система, у статті не вказується. Лише зазначається, що компанія, яка буде розробляти програмне забезпечення, буде обрана «у цьому році».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top