Новини

Депутата Дубневича підозрюють у розкраданні газу на 2,1 млрд грн — САП

евгений борисов

Народному депутату повідомили про підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд гривень. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура у середу, 11 жовтня. Джерела у САП уточнюють, що підозру повідомлено нардепу Ярославу Дубневичу від депутатської групи «За майбутнє».

Зазначається, що 10 жовтня нардеп не з’явився на виклик по повістці та не відповідав на телефонні дзвінки від детективів. Його адвокати повідомили слідству, що не володіють інформацією про місце перебування свого клієнта і телефонного зв’язку з ним також не мають.

«Протягом дня детективи НАБУ спільно з прокурором САП намагались встановити місцеперебування нардепа для вручення підозри, проте його не було знайдено за жодною адресою, наявною у слідства. У зв’язку з цим йому повідомили про підозру заочно», – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що протягом 2013-2017 років народний депутат, залучивши п’ять інших осіб, організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ, які знаходяться у Львівській області, на понад 2,155 млрд грн.

Під його контролем підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю газу у Нафтогазу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

евгений борисов

«Пільговий» газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Натомість, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку надалі реалізували ДП Енергоринок за тарифом, визначеним на підставі собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною», – повідомили у САП.

В результаті прибутковість виробництва електрики Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 130%. Було отримано незаконні надприбутки у сумі понад 3,5 млрд грн.

Протягом 2013-2018 років нардеп організував легалізацію (відмивання) частини цих коштів на суму понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, у тому числі зареєстрованих на Кіпрі і Маршаллових Островах, їх змішування та маскування та врешті-решт повернення в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу у Львівській області.

На сьогодні досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Обвинувальні акти стосовно п’яти учасників злочину скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси Новороздільська ТЕЦ та Новояворівська ТЕЦ накладено арешт.

Нагадаємо, ще у 2019 році власників двох західноукраїнських ТЕЦ звинувачували у розкраданні «соціального» газу від держави. Тоді прокурори САП направили до Вищого антикорупційного суду справу про розкрадання понад 300 млн кубометрів газу Нафтогазу на суму понад 1,4 млрд гривень.

У листопаді 2019 року Нафтогаз призначив керівника для проблемних ТЕЦ братів Дубневичів – Новороздільської і Новояворівської.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top