Новини

Чому Путіну терміново потрібні переговори: які шанси на діалог Києва з Москвою найближчим часом

Кількість пропозицій про переговори від росіян збільшуватиметься, адже в окупантів не вистачає резервів, щоб поповнити свої втрати. На цьому наголосив радник голови Офісу президент України Михайло Подоляк. Чи згодні з таким твердженням? Які шанси на переговори Києва з Москвою в найближчому майбутньому? Видання «Коментарі» із цими питаннями звернулося до експертів.

Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков міркує так: «Після злочинів, які вчинили росіяни в Бучі, Ірпені та інших населених пунктах, після розстрілу мирних жителів, перемовини можуть розпочатися тільки з моменту добровільного відведення росіянами військ на позиції 23 лютого 2022 року».

На думку експерта, переговори насправді потрібні виключно російській стороні, щоб перегрупувати власні сили і накопичити резерви, щоб знову намагатися йти в атаку.

«Я вважаю, що справжні перемовини про мир розпочнуться лише після деокупації Криму та Донбасу, – каже Сергій Биков. – Тільки стратегічні поразки росії зможуть посадити її за стіл конструктивних переговорів. Інакше проведення переговорів піде на користь лише країні-агресору, оскільки буде представляти політичне керівництво Росії в «цивілізованому» світлі. А після всіх антилюдських злочинів Росії, вбивства полонених і розстрілу мирних жителів, російське керівництво точно не можна назвати цивілізованим. Впевнений, що війна в Україні закінчиться повним розгромом Росії та міжнародним трибуналом над її керівництвом».

Політичний експерт Михайло Чаплига згоден з Михайлом Подоляком у тій частині, що кількість різноманітних пропозицій від Росії про переговори зростатиме. Через різні канали.

«Але причина, як мені здається, в іншому. Вже видно, що Росія загрузла на фронті, де ситуація перейшла в стадію млявої позиційної боротьби. А це смертельно для будь-якого політичного режиму будь-якої імперії, – наголошує Михайло Чаплига. — Імперії живуть, поки розширюються. Тоді весь фокус уваги на периферії, а в центрі режими можуть робити все, що хочуть. Якщо периферія захлинається у просуванні — починаються відцентрові рухи всередині імперій, а також політичні бродіння. Оскільки фокус уваги переноситься на внутрішні проблеми. Щоб дати відповідь на внутрішні проблеми, що наростають як снігова куля (внаслідок потужних санкцій і зовнішньої західної ізоляції), потрібно хоча б заморозити проблеми на периферії. Інакше внутрішні хитання можуть призвести до палацового перевороту».

Історія світових імперій, їхнього розквіту та падінь вчить саме цьому, зазначає експерт.

«Отже, — робить висновок Чаплига, — Росія дійсно буде все інтенсивніше шукати можливості для перемовин і нові канали комунікацій. І тут я абсолютно згоден з Михайлом Подоляком. А ось чи вдасться їй це — ми побачимо в найближчому майбутньому».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top