Економіка

Білий дім зробив важливий крок для конфіскації заморожених активів РФ, – Bloomberg

Білий дім хоче узгодити конфіскацію російських активів із союзниками по G7

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законодавство, яке дозволить конфіскувати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів на користь України. Про це пише Bloomberg з посиланням на документи Ради національної безпеки США.

«Законопроект надасть виконавчій владі повноваження, необхідні для конфіскації російських суверенних активів на користь України», – йдеться в меморандумі NSC, на який посилаються журналісти.

У статті вказано, що підтримка цього кроку з боку Байденом з’явилася на тлі блокування республіканцями в Конгресі виділення понад 60 млрд дол. на підтримку України частково через побоювання, що Вашингтон несе занадто великий фінансовий тягар.

Білий дім намагається врівноважити це занепокоєнням тим, що такий крок може зашкодити репутації американської фінансової системи та спровокувати втечу від долара. Щоб цього не сталося, Білий дім хоче узгодити питання із союзниками з «Великої сімки» у Європі. Адже там зберігається близько 200 мільярдів доларів заморожених російських активів.

«Разом з нашими партнерами з G7 ми вивчаємо всі варіанти, які відповідають нашим відповідним правовим системам і міжнародному праву, щоб допомогти Україні отримати компенсацію від Росії», – йдеться в заяві Держдепартаменту США.

Гроші із заморожених російських активів можуть піти на оплату реконструкції України. Високопоставлений представник Білого дому повідомив Bloomberg, що подібний закон – це один із можливих інструментів для того, щоб стягнути з Росії гроші за завдану шкоду. За оцінками Світового банку, на відновлення України після війни може знадобитися не менше 411 мільярдів доларів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top