Новини

Бій за місто Авдіївка став найзапеклішим і найдорожчою боєм війни, — NYT

Хвилі російського штурму досі не прорвали

Битва за Авдіївку стала чи не найдорожчою для Росії у війні. Українська артилерія знищувала російські бронеколони на підступах до міста, а озброєні вибухівкою безпілотники збивали піхоту, яка виходила з техніки та просувалась пішки.

Як пише New York Times, за майже три тижні після початку бою загарбники не змогли здійснити швидкий прорив, на який розраховували. За даними Інституту вивчення війни, вона втратила сотні людей і понад 100 одиниць бронетехніки і танків, Водночас їхні втрати виявились більшими, ніж під час наступу на Вугледар.

Зокрема, бої в перший день великого наступу на Авдіївку були настільки інтенсивними, що у 110-ї окремої механізованої бригади закінчилися безпілотники, і вона звернулася по підкріплення до 109-ї бригади, розташованої неподалік.

За словами журналістів, Авдіївка стала мішенню для російських військ з 2014 року. Боєць у 109-й бригаді територіальної оборони розповів, що це найжорстокіший наступ на місто за весь час війни.

«Максимум, що у нас було, — це півдня тиші», — зазначає захисник.

Наразі українські військові продовжують блокувати для РФ використання основних автомагістралей і залізниць уздовж лінії фронту. У зв’язку з цим Авдіївка має стратегічну цінність для ворога. Захоплення цього міста відкине ЗСУ від Донецька і відкриє основні залізничні та автомобільні маршрути для військ противника у цьому районі.

Крім того, Авдіївка має і політичну цінність. Її захоплення після стількох років опору стало б великим успіхом для президента Росії Володимира Путіна напередодні зими.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top