Новини

Автор роману «Метро 2033» засуджений до 8 років колонії у справі про «фейки» про ЗС РФ

Він після повномасштабного вторгнення залишив країну та живе закордоном

Відомий російський письменник і сценарист Дмитро Глуховський, який з 2014 року активно засуджує російську агресію, був заочно засуджений до восьми років колонії загального режиму за звинуваченням у «розповсюдженні фейків про російську армію». Відповідний вирок ухвалив Басманний суд Москви, тим часом прокуратора вимагала для автора дев’ять років позбавлення волі.

Приводом для кримінального переслідування письменника-опозиціонера стали його публікації у соцмережах про війну в Україні, в яких він відкрито засуджував дії окупантів.

«Путін отримує бажане: країну в анабіозі, якою він може правити, поки тримається на ногах. Так, вона буде злиденною і відсталою, зате її громадяни будуть безмовними і покірними, а своє недовге і нещасливе життя порівняти з життям людей в інших країнах вони не зможуть, тому це зачароване царство буде надійно відрізане від усього світу. І те, що після його смерті таку країну неминуче чекає на розпад, його, схоже, вже не турбує. Путін виграє війну проти Росії, навіть якщо програє війну з Україною», — йшлося у посту Глуховського.

Проти письменника давали свідчення співробітниця ІА NewsFront Юлія Лозанова (Вітязєва), редактор «Рупора Москви» та АНО «Аналітичний центр проблем безпеки» Іван Клімов. Цікаво, що ніхто з них особисто знайомі з Глухівським не були, однак у залі суду вони заявили, що їх зачепили пости опозиціонера про Бучу та Маріуполь.

Адвокат автора Вероніка Полякова назвала переслідування її підзахисного «політичними», а висунуте звинувачення – «не відповідним нормам закону». Вона вимагала виправдувального вироку

Справа щодо Глуховського розглядалася заочно, оскільки він практично одразу після повномасштабного вторгнення залишив країну та живе закордоном.

Дмитро Глуховський автор постапокаліптичних романів «Метро 2033», «Метро 2034» та «Пост», романів-антіутопій «Метро 2035» та «Майбутнє», реалістичного роману «Текст» та містичного роману «Сутінки», збірки «Оповідання про Батьківщину». Засновник книжкових серій «Всесвіт Метро 2033» та «Всесвіт Метро 2035».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top