Нерухомість та будівництво

Уряд починає виплачувати кошти за зруйноване житло

Хто може отримати кошти

В Україні з 27 грудня розпочинається виплата компенсацій українцям, чиє житло зруйноване внаслідок війни. Тепер кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок «Дія» може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири. Про це у Facebook написав віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.

Хто може отримати кошти

Компенсації виплачуватимуться у вигляді житлових сертифікатів, які можна використовувати для купівлі нового житла.

Отримати компенсацію можуть громадяни України, які:

— є власниками житла, яке було пошкоджено або знищено
— зареєстрували пошкодження або знищення житла в органах місцевого самоврядування
— отримали техзвіт про повне знищення майна.

Щоб отримати компенсацію, необхідно подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем розташування зруйнованого житла.

Процедура отримання коштів

Після отримання житлового сертифіката, його власник може забронювати кошти для купівлі нового житла через застосунок «Дія». Для цього необхідно:

— вибрати розділ «Допомога»
— натиснути кнопку «Забронювати кошти за сертифікатом»
— ввести номер сертифіката та інші необхідні дані.

Що означає «забронювати кошти»

За словами міністра, це необхідно, щоб система знала, що людина планує здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку «Дія» про те, що кошти заброньовані.

Після цього протягом 30 днів треба оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо не встигнути за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.

«До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або у ЦНАПі», — зазначив Кубраков.

Для цього потрібні:

— заява,
— документ, що засвідчує право власності,
— технічний звіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Скільки людей отримають компенсації

Уряд України виділив на компенсації за зруйноване житло 20 мільярдів гривень. Очікується, що гроші отримають понад 100 тисяч українців.

Кубраков наголосив, що будь-яку квартиру чи будинок на первинному чи вторинному ринках можна придбати в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де розташована зруйнована нерухомість.

«Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкта нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифіката — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ», — зазначив міністр.

За його словами, станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.

«На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифіката на придбання будматеріалів та замовлення робіт – для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці», — сказав Кубраков.

Також, за словами міністра, триває експериментальний проєкт з обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. У І кварталі 2024 року очікуються перші результати, які стане можливо масштабувати на інші ТОТ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top