Наука та технології

Вчені підтвердили одну з теорій Ейнштейна — The Independent

космос

Дослідники підтвердили одне з головних передбачень Альберта Ейнштейна щодо гравітації, спостерігаючи за «областю занурення» навколо чорної діри, пише The Independent.

Відомо, що команда вчених з Оксфордського університету для свого дослідження використала рентгенівські дані, аби краще зрозуміти чорні діри та спостерігала за гравітацією в її «найсильнішій можливій формі».

За теорією Ейнштейна, частинки не можуть безпечно рухатися по кругових орбітах неподалік чорної діри, проте вони стрімко падають до об’єкта зі швидкістю, яка близька до швидкості світла.

«Теорія Ейнштейна передбачала, що таке фінальне занурення існуватиме, але ми вперше змогли продемонструвати, як це відбувається. Ми вважаємо, що це є новим захоплюючим етапом у вивченні чорних дір, який дозволить нам дослідити цю останню область навколо них. Тільки тоді ми зможемо повністю зрозуміти силу гравітації», — зауважив доктор Ендрю Маммері з фізичного факультету Оксфордського університету.

За словами дослідників, впродовж багатьох десятиліть між астрофізиками точилися дискусії про те, чи можна виявити так звану область занурення. Оксфордській команді вдалося провести останні кілька років, розробляючи її моделі, тому в щойно опублікованому дослідженні вона показала перше підтверджене виявлення, яке було знайдено завдяки рентгенівським телескопам і даним з міжнародної космічної станції.

За словами доктора Маммері, в цьому році друга оксфордська команда сподівається наблизитися до зйомки перших кадрів більших та віддаленіших чорних дір.

«Що дійсно захоплює, так це те, що в галактиці багато чорних дір, і тепер у нас є нова потужна методика їх використання для вивчення найсильніших відомих гравітаційних полів», — пояснив дослідник.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top