Наука та технології

Телескоп Хаббл сфотографував найвіддаленішу галактику

Телескоп NASA Хаббл сфотографував галактику за 78 мільйонів світлових років від Землі у неймовірних кольорах. Про це повідомляє NASA.

На зображенні видно зоряні спіральні рукави NGC 6951. Ця галактика розташована у сузір’ї Цефея.

Її окремо відкрили у 1878-му та 1877-му американський і франзуцький астрономи Люїс Світ і Жером Коджа.

«NGC 6951 інтригує науковців своєю зоряною історією. Галактика мала найвищі темпи зореутворення близько 800 мільйонів років тому, а потім затихла на 300 мільйонів років, перш ніж знову почали народжуватися зірки», – пишуть в NASA

Астрономи відносять NGC 6951 до Сейфертівських галактик ІІ-го типу, які випромінюють велику кількість інфрачервоного випромінювання та мають рухому газоподібну речовину поблизу свого центру.

Інші відносять її до галактик з низькою іонізацією ядерної емісійної області (LINER), які схожі на попередню, але мають більш холодне ядро. Саме воно випромінює слабо іонізовані або нейтральні атоми, такі як кисень, азот і сірку.

У центрі галактики розташована надмасивна чорна діра, оточена кільцем із зірок, газу та пилу. Припускають, що кільце має вік від 1 до 1,5 млрд років.

Крім того, деякі зірки зазнали вибухів і стали надновими. Вчені продовжують вивчати галактику, щоб краще зрозуміти середовище їх утворення.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top