Наука та технології

Фізики вважають можливим політ із надсвітловою швидкістю

космос

Автори дослідження, опублікованого на сервері препринтів arXiv, вважають, що є спосіб виявити працюючий варп-двигун, яким оснащений космічний корабель потенційної позаземної цивілізації. Для цього потрібно використовувати гравітаційні хвилі, пише Popular Mechanics.

За допомогою відомої фізики людство може досягти найближчих планет Сонячної системи. Але коли йдеться про польоти до інших зірок, тут виникають проблеми. Згідно з теорією відносності, жоден об’єкт, що має масу, не може досягти швидкості світла і тим паче не може переміщуватися швидше за світло. Нагадуємо, що фотони, частинки світла, які не мають маси, летять у космосі зі швидкістю 300 000 км/с.

Таким чином, навіть якби людству вдалося створити двигун, що порушує закони фізики, і здатний розігнати космічний корабель до швидкості світла, політ до найближчої зірки Проксима Центавра все одно триватиме понад 4 роки. Тому ще наприкінці 90-х років минулого століття виникала ідея про те, що потенційно можна створити варп-двигун, який здатен досягти більшої швидкості, ніж швидкість світла.

Замість того, щоб летіти з точки А в точку Б по прямій лінії, варп-двигун викривляє сам простір-час. Двигун створює міхур навколо корабля, усередині якого останній залишається нерухомим, а рухається сам міхур. Двигун стискає простір-час перед кораблем і розширює його позаду. Вважається, що для роботи варп-двигуна необхідна негативна енергія або екзотична матерія. Але все це виходить за межі відомої сьогодні фізики.

Автори нового теоретичного дослідження припускають, що потенційні позаземні цивілізації змогли побудувати варп-двигун і використовують його для подорожей Всесвітом. Якщо виявити цю технологію, то це може, по-перше, довести, що вона дійсно існує, а по-друге, що існують самі розумні інопланетяни, вважають науковці.

Учені вважають, що виявити варп-двигуни можна за допомогою гравітаційних хвиль, тобто пульсацій у просторі-часі. Це явище, яке давно передбачали фізики, вперше виявили за допомогою наземного детектора гравітаційних хвиль LIGO 9 років тому.

Зазвичай гравітаційні хвилі пов’язують зі злиттями чорних дір або нейтронних зірок, а також із вибухами наднових. Але вчені вважають, що LIGO, а також майбутній космічний детектор гравітаційних хвиль LISA, зможуть виявити штучне джерело цих пульсацій. Тобто інопланетну просунуту технологію.

Автори дослідження кажуть, що помітити інопланетний варп-двигун можна тільки тоді, коли він або сповільниться, або прискориться. Або ж відбудеться руйнування варп-бульбашки. Учені вважають, що в цьому разі можуть виникнути гравітаційні хвилі, схожі на ті, що виникають під час злиттів, наприклад, чорних дір.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top