Море та порти

«Зернова угода» щодо експорту українського продовольства продовжена на два місяці

Очільник Мінінфраструктури України Олександр Кубраков підтвердив «зернову угоду»

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив, що Угоду про Чорноморський зерновий коридор продовжено ще на два місяці. Про це повідомляє Anadolu.

«Завдяки зусиллям нашої країни, підтримці наших російських друзів і внеску наших українських друзів було ухвалене рішення продовжити угоду про зерновий коридор ще на два місяці», – оголосив турецький лідер під час звернення до однопартійців і керівників осередків його Партії справедливості та розвитку.

Ердоган не уточнив, чи передбачає продовження «зернової угоди» зміни, на яких раніше наполягала Росія – зокрема розблокування частини санкцій.

Очільник Мінінфраструктури України Олександр Кубраков підтвердив, що «зернову угоду» розблоковано, вона продовжить свою дію до 18 липня. Кубраков повідомив, що наразі на потреби світу з України вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції.

З травня Росія фактично заблокувала «зернову ініціативу», відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів. Майже 70 суден зараз очікують в територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію українських аграріїв.

«Ми вітаємо продовження роботи ініціативи, але наголошуємо, що вона має працювати ефективно. Для цього потрібно усунути проблеми, які вже кілька місяців поспіль створює росія шляхом саботажу інспекцій та реєстрації нового флоту», — наголосив Кубраков.

Раніше Bloomberg із посиланням на турецьких посадовців повідомив, що Росія погодилася поки що залишитись у Чорноморській зерновій ініціативі, тож угоду буде продовжено.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top