Здоров'я

МОЗ знов дозволив выдкривати лікарняний дистанційно

У МОЗ назвали умови для цього.

На період дії воєнного стану пацієнтам з симптомами ГРВІ чи COVID-19 повернули можливість відкривати лікарняний на період до 5 календарних днів дистанційно.

У МОЗ нагадали, що таке правило діяло під час пандемії: у цей період для мінімізації контактів лікарі могли формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність без особистого прийому, а лише на підставі симптомів, які вказав пацієнт під час віддаленого зв’язку. 

Тепер ця норма повертається. Вона діятиме у період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення. 

«Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Якщо лікарняний потрібно продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обов’язково повинен з’явитися на особистий прийом до лікаря, додають у МОЗ.

Для призначення лікування лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top