Здоров'я

Дослідники встановили походження віспи мавп

Коли на початку травня були виявлені перші випадки віспи мавп, європейські чиновники охорони здоров’я були у безвиході. Відомо, що вірус не може легко поширюватися серед людей, не кажучи вже про те, щоб заразити десятки, а незабаром сотні молодих людей.

Походження спалаху тепер стає зрозумілішим. Генетичний аналіз показує, що хоча вірус віспи мавп швидко поширюється на відкритому повітрі, він роками непомітно циркулює серед людей.

«Геномні моделі припускають, що це сталося приблизно в 2018 році», — сказав доктор Бедфорд.

Якщо вірус адаптується до того, щоб включати людей як господарів, спалахи віспи мавп можуть почастішати і їх буде важче стримувати.

«Віспа мавп — це великий вірус із дволанцюжковою ДНК, приблизно в сім разів більше, ніж коронавірус. Віруси на основі ДНК можуть виправляти власні помилки при відтворенні свого генетичного матеріалу. Вони можуть збирати лише одну або дві мутації на рік порівняно з 20–30 мутаціями для РНК-вірусу, такого як коронавірус», — пише NYT.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top