Експертний клуб

Ціни на бензин у Чехії зросли до нових максимумів

Ціна на бензин досягла нового максимуму, наблизившись до 48 крон за літр.

У середу Natural 95 коштував у середньому 47,96 крон за літр, подорожчавши минулого тижня на 0,27 крони. Ціна дизельного палива зросла на 1,06 крони, заправні станції тепер пропонують по 48 крон за літр. Його поточна рекордна ціна з середини березня, коли вона продавалася в середньому майже за 49,60 чеських крон за літр, все ще тримається. Про це свідчать дані CCS, які відстежують ціни на пальне. Ціни на пальне зростають, незважаючи на заходи, вжиті урядом щодо його подорожчання. Аналітики очікують, що бензин перестане дорожчати чи стане дешевшим. Ціни на дизельне паливо продовжать незначно зростати.

«Ситуація на європейському оптовому ринку палива залишається дуже поганою. Особливо на дизельне паливо, останні два тижні спостерігається різке зростання цін. Його середня ціна буде вищою, ніж середня ціна бензину у липні», — сказав аналітик Finlord Борис Томчак.

За словами Томчака, ціни на нафту та паливо ще довго залишатимуться високими. За його словами, світової пропозиції, як і раніше, недостатньо для покриття попиту, і цього року не можна очікувати значного збільшення виробничих потужностей.

Уряд вжив ряд заходів у зв’язку із зростанням цін на пальне, які почали зростати наприкінці лютого та березні після початку російського вторгнення в Україну. Серед іншого, з початку червня воно знизило акцизний збір на бензин та дизельне паливо на 1,50 чеських крон за літр на чотири місяці. Проте нині паливо коштує дорожче, ніж зниження акцизу.

Мінфін заявив минулого тижня, що з контролю за цінами видно, що основною причиною дострокового стирання позитивного ефекту від зниження акцизу є не зростання маржі на пальне, а переважно зростання цін на нафту та бензин на Роттердамській товарній біржі.

Найдешевший бензин зараз заправляють водії в Устецькому краї, де літр коштує в середньому 47,66 крон. Дизельне паливо є найдешевшим у регіоні Градец-Кралове, літр якого продається в середньому за 47,71 крони. З іншого боку, найдорожчі види палива пропонуються станціями заправок у Празі, де літр бензину коштує в середньому 48,48 крон. Дизель там заправляють по 48,44 крони за літр. Рік тому паливо було значно дешевшим. Середня ціна за літр бензину була приблизно на 15,50 крон нижче, за дизель автомобілісти тоді платили приблизно на 17,50 крон за літр менше.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top