Еліта

Михайло Поживанов: депутатів заборонених партій треба відсторони від усіх гілок влади

І також заборонити балотуватись будь куди як мінімум на 5-10 років.

Нещодавно в результаті обміну Україна повернула з полону Росії 215 наших воїнів, 108 з яких — бійці полку української Нацгвардії «Азов». Натомість РФ Україна видала очільника ОПЗЖ та кума Путіна Віктора Медведчука, на чому наполягала ФСБ Росії.

Навіщо Росії Медведчук, та яке майбутнє чекає його заборонену партію ОПЗЖ. ElitExpert запитав у співзасновника БФ «Рідний Берег», доктора технічних наук, професора Михайла Поживанова, який очолює організацію партії ВО «Батьківщина» в місті Одеса.

НАВІЩО РОСІЇ МЕДВЕДЧУК

Після важливого для нас обміну полоненими Росія отримала Медведчука, але в їх інформаційному полі про нього повна тиша. На мій погляд, це пов’язано з тим, що простим росіянам Медведчук не потрібен, але він дуже потрібен Путіну, Медведєву та тим, хто його фінансував.

Вони багато років намагалися через свої громадські та політичні організації в Україні, через саму ОПЗЖ фінансувати сепаратистів та колоборантів, які повинні були з квітами зустрічати пана Путіна, тому я думаю, що Медведчук також дуже потрібен ФСБ Росії.

Тим паче наша Служба безпеки повідомила, що отримала від нього всю важливу інформацію, куди і в яких розмірах йшло фінансування з Росії та хто з ким співпрацював – це все задокументовано нашими спецслужбами. Росіяни, напевно, теж хочуть дізнатись, що Медведчук розповів нашим, і що з їх агентурою в Україні. Ми ж розуміємо, що у багатьох органах влади сьогодні, і навіть в ЗСУ і правоохоронних органах можуть бути їх агенти та «кроти». Бо є питання по здачі Мелітополя, Бердянська, Нової Каховки та Херсону, які росіяни захопили дуже швидко. Ми ж усі розуміємо, що це — зрада та колоборанство. Навіть люди, котрі були народними депутатами України від правлячої партії та шли на вибори з Зеленським під його іменем —  стали на бік ворога та очолили окупаційні органи влади.

 Я ніколи навіть не міг подумати, що наприклад нардеп мажоритарщик з Херсонської області від «Слуги народу», заради якогось майна чи ще чогось, став колоборантом та пішов працювати на ворога проти України. Це неможливо сприйняти. А ось коли я дивлюсь на колишніх регіоналів, ОПЗЖ та «шаріївців» – мене ніщо не дивує, бо з ними все зрозуміло, як вони себе поводили і які меседжі проштовхували. Тому добре, що на сьогодні владою був зроблений абсолютно правильний крок, і ці партії та їх громадські організації повністю заборонені в Україні.

Але потрібно зробити ще одну річ, яку ми обговорювали і в нашій партії — треба виносити законопроект про повну заборону людям від цих партій, що були депутатами чи працювали в органах влади, балотуватись будь куди як мінімум на 5-10 років, починаючи із сільської, селищної, міської ради громад і закінчуючи Верховною Радою.

Сьогодні, коли в країні війна і військовий стан, мова про жодні вибори не йде. Я розумію, що для збереження легітимності влади на місцях поки не треба їх позбавляти мандатів, але наступні вибори повинні пройти без людей від заборонених партій.

По великому рахунку, ці люди мали б самі написати сьогодні заяви і вийти з усіх органів влади, з районних рад, обласних, з рад об’єднаних територіальних громад – де вони представляють партії колоборантів, що вже заборонені судом, а їх головного спонсора та ідеолога Медведчука затримано та обміняно і передано до Росії. Його депутати повинні як мінімум нести моральну відповідальність.

Тому сподіваюсь, що в цьому жовтні такий законопроект з’явиться в парламенті від однієї з партій, або його внесе на розгляд Президент України. Бо сьогодні ми бачимо як більшість ОПЗЖ і в Верховній Раді і в місцевих радах чудово підголосовують за все, що потрібно владі. Ці люди просто продажні і в них ніколи не було ідеології.

Якщо ми говоримо про «Батьківщину», то мені часто закидають — мовляв, ви були довгий час при владі. Але я запитую — при якій владі? Тільки два роки прем’єрства Юлії Володимирівни в боротьбі з Віктором Ющенком. Однак всі інші роки «Батьківщина» постійно знаходиться в опозиції. І весь цей час партія існує і працює, і в парламенті і на місцях, вносить свої законопроекти та захищає інтереси людей.

ПАМ’ЯТНИКИ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Сьогодні піднімаються важливі та резонансні питання по пам’ятникам та музеям. Наприклад, по музею Булгакова в Києві, який пропонують закрити через його твори. Насправді, коли заходиш в цей музей, там більшість експозиції присвячена «Білій гвардії» і її напевно варто замінити. Але можливо потрібно подивитись, що в цьому будинку на Андріївському узвозі мешкав не тільки Булгаков, а й інші діячі культури, які прославляли Україну. Можливо, потрібно додати в музей якісь нові експонати та експозиції.

Щодо Одеси, де триває обговорення і голосування по пам’ятнику Катерині ІІ, ми бачимо різне ставлення до цього питання.

На півдні України довгий час жило багато греків, тоді й з’явились міста Маріуполь, Одеса, Чорноморськ, Южний і багато інших поселень. Але я чудово розумію, що сама постать Катерини і всього, що пов’язано з Російською Федерацією, у більшості населення сьогодні викликає огиду. І в цій ситуації в мене трохи інша точка зору, ніж у очільника міста Геннадія Труханова. Я би не лишав цей пам’ятник, бо все, що в такі складні для країни часи може нас роз’єднувати, я б прибрав.

Сьогодні 90-99% громадян нашої країни вважають Росію ворогом, і це не на один день, це на десятиліття. Тому, коли сьогодні хтось намагається гратися з такими речами, влаштовувати з себе великого інтелігента по  Пушкіну, Гоголю та Лермонтову, я б з такими речами не грався. Це потрібно прибрати і не маніпулювати настроями різних груп населення. Пройде час і люди самі вирішать, потрібно воно їм чи ні, але сьогодні це небезпечно.

Щодо перейменування вулиць — питання теж однозначне, але ми бачимо по самій Одесі, що вголос лунають правильні речі, але відповідальні за це чиновники в міськраді та депутати намагаються відтягувати питання, чи перекласти відповідальність за нього на городян. На мій погляд, це не правильно. У місцевої влади є повноваження, люди вас обирали, тому, розуміючи ситуацію, приймайте відповідні правильні рішення. Бо якщо місцеві депутати та чиновники будуть з такими питаннями гратися, робити з людей дурнів, це не правильно – бо всі чудово розуміють, хто що робить і за що відповідає.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top