Експертний клуб

Як захистити свої права під час зустрічі з патрульною поліцією — коментар юриста

Дотримання законних процедур огляду є вкрай важливим, щоб уникнути помилкових звинувачень.

Одеський адвокат Артем Грушанський у коментарі агентству «Elitexpert» роз’яснив, як можуть захистити себе люди, яких необґрунтовано звинувачують у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

«У моїй практиці були випадки, коли абсолютно тверезих водіїв звинувачували в тому, що вони п’яні, і їм доводилося звертатися до судів для захисту своєї невинності», — зазначив він.

За його словами, це нелегкий процес, який потребує участі досвідченого адвоката, який допоможе зібрати всі необхідні докази та ретельно підготувати лінію захисту.

“Дотримання законних процедур огляду є вкрай важливим, щоб уникнути помилкових звинувачень. Патрульна поліція на місці не чекатиме адвоката, оскільки в таких випадках вони не розглядають адміністративну справу, а лише виписують протокол. Однак якщо справа стосується перевищення швидкості, то поліція відразу виписує протокол і штраф. Ось тут громадяни вже мають повне право вимагати присутності адвоката під час розгляду справи — а поліція буде зобов’язана викликати адвоката та дочекатися його прибуття, — пояснює адвокат.

Крім того, Артем Грушанський підкреслив, що свідчення алкотестерів не є абсолютним доказом провини:

«Будь-яка людина може відмовитися від того, щоб дути в алкотестер, але в такому випадку дуже рекомендується наполягати на проведенні незалежної експертизи в медичній установі, — радить він. — Це особливо важливо, тому що «драгер» може помилково показати наявність алкоголю в крові навіть після вживання кефіру чи квасу”.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top