Експертний клуб

Талібан оголосив війну Ірану, причини та наслідки – думка експерта

oleksandr-kovalenko_large

Таліби, яких роками вигодовувала Росія, оголошують війну Ірану.

З 27 травня на кордоні Ірану та Афганістану почалися бойові зіткнення між іранськими прикордонниками та талібами. Зіткнення сталося після попередження президента Ірану Ібрагім Раїсі не порушувати права країни на воду у річці Гільменд.

Про причини та наслідки цього конфлікту у своєму телеграм каналі пише військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

На думку експерта, сам факт конфлікту є чудовою новиною для України — чому? Для того, щоб повністю перейнятися тим, що відбувається, Олександр Коваленко рекомендує повернутися на кілька років тому в 2015-й рік. Саме 2015-го розпочинається латентна підтримка цієї терористичної організації Росією, метою якої було витіснення США з регіону.

У грудні 2015 року спеціальний представник президента Росії з Афганістану Замир Кабулов закликав коаліцію західних країн до співпраці з талібами, нібито з метою боротьби з ІДІЛ. У цей же період російська сторона активно порушує питання про зняття санкцій з Талібан.

У 2016 році Росія розгорнула масштабну фінансову та військову підтримку талібів, відправляючи їм зброю через Таджикистан, про що повідомляв глава сил США в Афганістані генерал Джон Ніколсон. Зокрема, для цього використовувалися спільні навчання Таджикистану та Росії.

Після проведення навчань, російські підрозділи поблизу афганського кордону просто залишали боєприпаси, зброю і навіть техніку, яку потім безперешкодно забирали таліби. У такий спосіб Росія забезпечувала талібів зброєю протягом кількох років.

У 2017 році МЗС Росії взагалі розгорнув кампанію з легітимізації терористичного угруповання Талібан як політичної сили. У грудні 2017 року міністр закордонних справ Росії Сергій Лаврів відкрито визнав, що Росія контактує з талібами.

9 листопада 2018 року в рамках «Московського формату» консультацій щодо Афганістану, створеного у 2017 році, у Москві у «Президент-готелі» відбулася закрита зустріч заступників міністрів закордонних справ, спеціальних представників та спостерігачів, а також представників руху «Талібан».

15 серпня 2021 року всі російські «експерти», «політологи», «журналісти» та «політики» тріумфували, коли таліби захопили Кабул. У той же час партнери Росії з ОДКБ стурбувалися безпекою своїх територій на кордоні з Афганістаном, зокрема, посібник постачання талібів — Таджикистан.

22 вересня 2021 року в Єкатеринбурзі (РФ) затримують перших прихильників Талібан, які готували серію терактів на території країни, а на кордоні Таджикистану і не тільки почалися з боку Талібан провокації.

І ось, за вікном травень 2023 року, а таліби, яких роками вигодовувала Росія, оголошують війну Ірану.

oleksandr-kovalenko_large

«На мій погляд це чудово і буду радий, якщо ці погрози не залишаться банальним войовничим струсом повітря. Залучення Ірану в несподіваний конфлікт і навіть війну, особливо проти такого супротивника як Талібан, може серйозно відвернути Тегеран від його співпраці з Росією.

Ось уже понад півроку ми дискутуємо про відплату Ірану, за його підтримку Росії та, по суті, участь у вбивстві українців. І, як би це дивним не виглядало, але «допомога» у питанні відплати прийшла звідти, звідки ніхто не чекав», — зазначає експерт.

Ця історія — черговий доказ того, що в Росії не навчаються навіть на власних помилках. Відсутність професійної школи аналізу та стратегії призводить до того, що заради миттєвих перемог, Росія традиційно програє на глобальній арені.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top