Експертний клуб

Російська армія втратила майже половину бойових танків — експерти

Dr John Chipman1

Згідно підрахункам аналітичного центру Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), російська армія втратила майже 40% свого довоєнного парку танків після дев’яти місяців боїв в Україні. Експерти зазначають, що Москва має на складах велику кількість техніки часів холодної війни, тому може ще деякий час продовжувати війну в Україні.

Відсоток втрат техніки по ключовим моделям танків РФ доходить до 50%, які наразі використовуються в боях. На думку аналітиків IISS, це змушує Росію використовувати запаси часів холодної війни. 

У свою чергу кількість українських танків, за оцінками експертів, зросла через велику частину захоплених танків Росії та постачання танків радянських часів від західних союзників.

Джон Чіпмен, генеральний директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень, сказав, що війна в Україні була «політичним і військовим провалом для Росії», підкреслюючи недоліки в керівництві та недоліки в озброєнні, незважаючи на зусилля Кремля з його модернізації.

«Дії Росії за останній рік викликали питання не тільки щодо компетентності її військового та вищого військового керівництва, а й щодо роботи командування», — сказав він, розпочинаючи щорічний аудит військового балансу IISS у збройних силах світу.

Данні інституту IISS базуються в основному на відкритих джерелах — з безпілотників, супутників та інформації з поля бою, зібраних від початку війни до кінця листопада.

У підрахунках IISS йдеться про те, що кількість танків Росії в її армії скоротилася на 38% з 2927 до 1800, особливо великих втрат зазнали модернізовані Т-72Б3, які вперше була прийняті на озброєння армії РФ в 2013 році.

theguardian

Окрім того, на думку Чіпмена, повільне промислове виробництво «змушує Москву покладатися на свою стару зброю».

Російський надмірний оптимізм привів до того, що на початку війни вона зазнала великих танкових втрат, зокрема під час невдалої атаки на Київ, де велика кількість танків і бронетехніки, що рухалися в колоні, була знищена на дорогах на північ від столиці. Багато танків у той час були захоплені або відбуксировані тракторами, оскільки штурм не вдався.

Російські війська очікували, що їх зустрінуть в Україні, і в деяких випадках носили парадну форму, вважаючи, що після бліцкригу танки будуть використані для проведення параду на вулицях Києва. Натомість їх відбила українська артилерія та піхота з протитанкових засобів.

На сьогодні немає ознак покращення танкової тактики: за оцінками, кілька десятків танків було втрачено в боях з кінця січня, під час невдалої спроби захопити Вугледар. Використовуючи розвідувальні безпілотники, Україна змогла підбивати танки своєю артилерією.

Але, незважаючи на значні втрати на полі бою, Росія зберігає велику кількість старих танків на довгостроковому зберіганні, наразі їх кількість оцінюється в 5000, що означає, що Москва може продовжувати стратегію виснаження ще деякий час.

Однак кількість танків в Україні зросла з 858 до 953, оскільки вона частково компенсувала власні втрати, захопивши приблизно 500 танків у Росії, з яких вона «значну кількість поставила на озброєння», розповів аналітик IISS Генрі Бойд. Україна також отримала значну кількість радянської техніки від Польщі, Чехії та інших держав, що мали такі запаси.

Київ сподівається протягом наступних кількох місяців отримати хвилю західних танків і бойових машин, які планує використати для прориву на полі бою. Бен Баррі, аналітик сухопутної війни, сказав, що, за його підрахунками, Україна отримає приблизно чверть із 1000 танків і бойових машин, які вона просила.

Це може дати Україні тактичну перевагу, сказав Баррі, якщо важка техніка супроводжуватиметься достатньою кількістю боєприпасів і запасних частин. Незважаючи на це, сказав аналітик, незрозуміло, чи Київ має достатньо бойової потужності, щоб швидко відкинути російські сили.

Аналітики Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) дійшли висновку, що в результаті можна очікувати ще один кривавий рік війни, в якому бойові дії будуть непередбачуваними.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top