Експертний клуб

Олена Овчиннікова: В Україні фабрикують кримінальні справи проти потерпілих та сприяють рейдерству

Уявіть, що у вас викрали автомобіль. А поліція, замість того, щоб шукати злочинців, відкриває кримінальну справу проти вас же. Ще — підкидує сфабриковані речові докази і тепер погрожує посадити законних власників, звинувачуючи їх у викраденні власної машини. Такі дії здаються неймовірними, але саме це і відбувається зараз в Україні – йдеться про крадіжку прав власності на торговельний центр «Грецький» та бізнес-центр «Київ», що розташовані в Одесі.

У листопаді 2021 року ці центри були «вкрадені» за допомогою цілого ланцюжка «чорних нотаріусів». А щоб власники не влаштовували скандалів і не робили жодних дій, стосовно них відкрили кримінальне провадження — №12021162510001488.

Як зазначено в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, заявниця просить «вжити заходів» щодо осіб, які заволоділи її корпоративними правами.

Проте комізм ситуації, по-перше, полягає в тому, що заявниця ніколи не мала тих корпоративних прав, які, нібито, вкрали! За бажанням, правоохоронці могли б перевірити цю інформацію в Реєстрі майнових прав за кілька хвилин. По-друге, ці корпоративні права дійсно були «вкрадені» у 2021 році, але на користь заявниці.

Здавалося б, скільки часу може знадобитися правоохоронцям, щоб встановити ці прості факти? Година, дві? Адже всі дані знаходяться у відкритому доступі.

Проте Офіс Генпрокурора та Головне слідче управління Нацполіції не можуть (або не хочуть) встановити ці факти вже рівно два роки.

Більше того, щоб ще більше заплутати розслідування, прокурор Офісу Генпрокурора Сергій Пилипенко стверджує, що потерпіла сторона з метою крадіжки власних корпоративних прав «підробила» Додаткові угоди до акту їх продажу ще у 2016 році!

За версією слідства, ці Додаткові угоди були, нібито, вилучені у потерпілої сторони під час обшуку — при цьому, у підсумковому протоколі про це не сказано жодного слова, на відеозаписі з обшуку їх також немає, та й слідчий, який проводив процедуру, їх теж, мабуть, не бачив.

На Додаткових угодах стоїть фіктивний підпис та печатка (не потерпілих), але в Офісі Генпрокурора стверджують, що підробила їх саме потерпіла сторона!

На всі скарги Генпрокурору України Андрію Костіну, керівнику Нацполіції Івану Виговському, начальнику Головного слідчого управління Максиму Цуцкірідзе надходять формальні відповіді про те, що «слідство ведеться відповідно до закону».

Схоже, що правоохоронці свідомо затягують розслідування цих справ. Можливо, тому що в їхніх лавах процвітає корупція?

Адже давно заведено, що за промахи підлеглих відповідають їхні керівники. То, може, настав час щось кардинально змінити в керівництві вищевказаних відомств?

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top