Експертний клуб

Олександр Коваленко: ну і де контрнаступ ЗСУ?

ЗСУ

«Де контрнаступ ЗСУ? — питання, яке зараз чую звідусіль, звідки тільки можна і, часом, із вельми специфічних місць. І в цьому, з одного боку, немає нічого дивного, адже, не приховую, навіть я прогнозував початок чергової активної фази на кінець 2022 року», — пише у своєму блозі військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

Експерт зазначає, що з іншого боку, якщо активна фаза не розпочалася, то тому мають бути певні об’єктивні причини, чи не так? Адже зона бойових дій це гігантська площа з оперативною обстановкою, що постійно змінюється, на яку впливає безліч факторів, про багато з яких ніхто навіть не підозрює.

Але зараз я хочу звернути увагу на зовсім інший фактор, що стабільно змінюється за рівнем розвитку подій у зоні бойових дій.

Думаю, багато хто чув версію про те, що ЗСУ очікують на формування підрозділів із повністю західних зразків техніки і вже ними перейдуть у контрнаступ.

Можливо ця версія має право на життя, але формування таких підрозділів може зайняти до двох місяців, а можливо і трьох. Точно важко сказати. А ось, що можна сказати з упевненістю, то це те, що у росіян продовжує знижуватися інтенсивність застосування артилерії.

Так, до кінця січня 2023 року середній показник обстрілів на добу у артилерії РФ становить 15 тисяч. Так, періодично фіксуються добові сплески до 20-25 тисяч, але потім різко йде провал, часом до 10 тис/добу. І це при тому, що з листопада по грудень 20 тисяч пострілів на добу для них були нормою.

Нагадаю, що у березні-квітні 2022 року у Росії стандартна добова інтенсивність роботи артилерії становила 70-80 тис/добу. Тобто, скорочення можливостей здійснення вогневого впливу, як кажуть, в наявності.

Ворог може концентрувати інтенсивний артилерійський вогонь по обмежених ділянках та в обмежені проміжки часу. Наприклад, у районі Бахмута чи Авдіївки. У районі Вугледара через брак арти та БК у пропорційній кількості РФ знову провалили наступ.

Тобто можна говорити про те, що артилерійський потенціал ворого за минулі 2 місяці скоротився на чверть. Тобто через наступні 2 місяці він має всі шанси скоротитися до 10 тисяч пострілів на добу? Цілком можливо, і це дуже важливо.

Справа в тому, що зараз, наприклад, на Запорізькому напрямку росіяни змушені тримати фронт у 100 км. Необхідної кількості артилерії для повного закриття такого фронту у них немає, так само як і пропорційної кількості БК для активної оборони.

Закрити всі ділянки артилерією РВВ не можуть, а ті, що знаходяться в обмеженому радіусі дії, не мають можливості ведення довготривалого вогню у форматі «вогневий вал» або хоча б його подібності, для здійснення оборонних дій, не кажучи вже про настання.

Таким чином, чим нижчим є потенціал російської артилерії, тим успішніший контрнаступ ЗСУ і менше втрати, як в особовому складі, так і техніці.

Фактично, штурмові БТГр на західній техніці, що проривають лінії оборони ворога, який не може ефективно вести оборону… Ну так, це воно саме.

Контрнаступ ЗСУ триває щодня, щогодини. І його суть у виснаженні ворога, що й відбувається прямо зараз. А от коли почнеться активна фаза, знають лише у Генштабі ЗСУ, ми ж з вами можемо лише припускати та будувати теорії.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top