Економіка

Чому інвестори скуповують облігації у місцевій валюті взамін долару США — думки експертів

сша

Останнім часом спостерігається зріст цікавості інвесторів до облігацій країн, що розвиваються (ЕМ)

Останнім часом спостерігається зріст цікавості інвесторів до облігацій країн, що розвиваються (ЕМ). Оскільки високі процентні ставки та інфляція в США підвищують їх привабливість порівняно з доларовими активами. Про це пише Bloomberg.

За даними постачальника даних EPFR Global, за перші чотири місяці цього року інвестори вивели $2,65 млрд із фондів, які володіють EM-облігаціями у твердій валюті, переважно в доларах, але вклали $5,23 млрд у фонди облігацій у місцевій валюті інших країн.

Ці процеси свідчать про розворот багаторічного тренду серед інвесторів, які віддавали перевагу борговим зобов’язанням в доларах США, оскільки сильний долар загалом забезпечував вищу прибутковість при нижчих ризиках. Але цього року все змінилося: місцеві облігації інших країн демонструють більш високу динаміку, оскільки валюти, включаючи мексиканське песо та бразильський реал, зміцнилися більш ніж на 10% до долара.

«Місцеві ринки набагато випереджають зовнішній борг, — заявив Пол Грір, керуючий портфелем боргових зобов’язань ринків, що розвиваються, у Fidelity International. — Чесно кажучи, я думаю, що така тенденція, швидше за все, збережеться до кінця року».

Цього року цільовий EM-індикатор JPMorgan для державних облігацій у місцевій валюті забезпечив загальну прибутковість у 6,8%, випередивши аналоги у твердій валюті, які зросли на 1,9%.

Аналітики відзначають, що багато в чому це зростання зумовлене слабкістю долара в 2022 році стосовно багатьох основних валют країн, що розвиваються, які у свою чергу пропонують вищу норму прибутковості. На валютних ринках таке зростання прибутку називають «кері-трейд».

«Торгівля керрі-трейд сьогодні знаходиться в центрі уваги, — вважає Манік Нарайн, головний стратег UBS по ринках, що розвиваються. — Існує консенсус, щодо коротких позицій по долару, виходячи з припущення, що ФРС досягла кінця циклу посилення».

Джей Пауелл, голова Федеральної резервної системи США, заявив, що центральний банк готується відкласти чергове підвищення ставки наступного місяця. Проте ЦБ більш обережний щодо термінів зниження ставок.

Камакшья Триведі, голова відділу валютних операцій, курсів і стратегій на ринках, що розвиваються в Goldman Sachs, вважає, що інвестори, як і раніше, цікавляться такими угодами.

«Вважається, що пауза в діях ФРС повинна знизити волатильність відсоткових ставок і створити можливості для інвесторів, щоб заробити премію за ризик на високоприбуткових валютних ринках країн, що розвиваються», — додав він

Хоча деякі аналітики вважають, що EM-валюти навряд чи зможуть і далі випереджати долар, особливо на тлі побоювань щодо верхньої межі американського держборгу чи рецесії в США, багато хто, як і раніше, бачить причини тримати облігації у місцевій валюті.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top