Економіка

Зарплати українців почнуть зростати вже у наступному році — НБУ

Нацбанк прогнозує, що реальні зарплати зростуть на 4,6% у 2023 році

В умовах повномасштабної війни в Україні за підсумками 2022 року реальні зарплати громадян скоротяться на чверть. Наступного року реальне зростання також буде майже непомітним через інфляцію.

Про це йдеться в оновленому інфляційному звіті НБУ.

«Номінальні зарплати цього року знизяться на 12-13%, а у реальному вимірі (тобто з вирахуванням інфляції) – на чверть, враховуючи зниження фінансової стійкості підприємств та значну конкуренцію між претендентами на роботу», – йдеться у повідомленні.

У 2022 році інфляція прискориться до 30%, а економіка скоротиться на майже 32% через руйнівні наслідки повномасштабної війни Росії проти України. Водночас вже наступного року інфляція почне сповільнюватися, а економіка – зростати помірними темпами.

За прогнозом фінансового регулятора, номінальні зарплати в Україні цього року впадуть 12,3%; реальні, з урахуванням інфляції — на 26,9%, а 2023 року зростуть на 32,8% та 4,6% відповідно.

НБУ зазначило, що на даний момент людей, які перебувають у пошуку роботи, набагато більше ніж вакансій, у зв’язку з чим претенденти погоджуються працювати не за фахом та зменшувати очікування від зарплати.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top