Економіка

В ЄС працюють над передачею Україні активів РФ

ЕС

Лідери ЄС схвалили плани використання мільярдів євро, отриманих від заморожених російських активів, для допомоги Україні, а Європейська комісія, як очікується, висуне відповідні юридичні пропозиції на початку грудня. Про це повідомляє Financial Times.

Західні санкції заморозили 300 мільярдів доларів центрального банку РФ з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Левова частка цих коштів – 180 млрд євро, за даними бельгійського уряду, – зберігається в найбільшому у світі депозитарії цінних паперів Euroclear зі штаб-квартирою в Брюсселі.

У четвер Euroclear заявив, що заробив близько 3 млрд євро на заморожених російських активах лише за перші дев’ять місяців цього року порівняно з 347 млн євро за аналогічний період 2022 року, і це зростання зумовлене підвищенням процентних ставок.

Виплати купонів та погашення облігацій по замороженим російськими активами застрягли в Euroclear, оскільки вони не можуть бути виплачені клієнтам, які перебувають під санкціями. Депозитарій цінних паперів регулярно реінвестує такі грошові залишки, а зростання відсоткових ставок означає, що Euroclear заробляє більше завдяки цим інвестиціям.

Посадовці ЄС шукають шляхи спрямування цих надходжень в Україну, але Європейський центральний банк попередив про потенційні ризики для євро, пов’язані з доступом до цих надходжень, застерігаючи, що це може спонукати інші центральні банки відмовитися від своїх активів, деномінованих у євро, і послабити валюту.

Але лідери, які зібралися на саміті в п’ятницю, схвалили цей крок, закликавши Єврокомісію «прискорити роботу з метою подання пропозицій».

«Необхідний рішучий прогрес у координації з партнерами щодо того, як будь-які доходи приватних осіб, отримані безпосередньо від заморожених активів Росії, могли бути спрямовані на підтримку України та її відновлення і реконструкцію, відповідно до застосовних договірних зобов’язань, а також відповідно до законодавства ЄС та міжнародного права. Європейська Рада закликає Високого представника та Комісію прискорити роботу з метою подання пропозицій», – йдеться у рішенні саміту.

Комісія планує представити пропозиції на початку грудня, повідомили Financial Times два високопосадовці, які брали участь у їх підготовці.

«Ці висновки – зелене світло для нас», – сказав один з них.

Брюссель перебуває в регулярному контакті з Лондоном і Вашингтоном, щоб забезпечити синхронізацію їхніх підходів, додали посадовці.

Деякі країни-члени ЄС, такі як Німеччина, раніше скептично ставилися до цих планів через юридичні проблеми, пов’язані з правом власності на кошти. Ці побоювання були розвіяні на початку цього місяця, коли міністр фінансів США Джанет Єллен підтримала ідею зняття вершків з непередбачених прибутків. «Група семи» також підтримала ці плани.

Очікується, що грудневі пропозиції Єврокомісії роз’яснять юридичні зобов’язання щодо непередбачених прибутків у депозитаріях цінних паперів, таких як. Лише на наступному етапі, очікувано наступного року, буде представлено законодавство, яке дозволить фактично вилучити і перерозподілити ці кошти на користь Києва.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top