Економіка

Україна критично залежна від міжнародної допомоги

Наша країна наразі критично залежна від міжнародної допомоги – без зовнішнього фінансування вона вже б давно мала фінансовий колапс і була переможена.

Як повідомило Мінреінтеграції з посиланням на дані Кільського інституту світової економіки, від початку повномасштабного вторгнення, тобто від 24 лютого 2022 року досьогодні, Україна загалом отримала міжнародної допомоги на суму в майже 170 млрд євро.

Це загальна сума, яка містить як, власне, суто військову підтримку (40% від загального обсягу), так і фінансову допомогу, яка становить половину обсягу фінансування. Решта – близько 10% – це гуманітарна складова.

Згідно з даними Ukraine Support Tracker, донорами України стали 42 країни, а також європейські інституції, МВФ та Світовий банк.

Найбільшим донором, звісно, стали Сполучені Штати Америки – від цієї країни ми отримали 71 млрд євро, з яких 43 млрд становить військова допомога.

Країни, що входять до Євросоюзу, виділили майже 62 млрд євро, більша частина з яких – 36 млрд – пішла на потреби українського бюджету.

Ще 23 млрд Україна отримала від Великої Британії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Китаю, Японії, Норвегії, Південної Кореї, Швейцарії, Тайваню, Туреччини й Індії. Решту – близько 13 млрд євро – нам надали міжнародні фінансові організації.

Також у 2023 році понад 350 000 вразливих осіб отримали грошову допомогу від МКЧХ для задоволення своїх щоденних потреб, забезпечення сімей та відновлення свого життя.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top