Економіка

Санкції США заблокували 14 танкерів РФ

США

Неподалік берегів Південної Кореї застрягли 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту Сокіл. Їх досі не продали через санкції США. Про це повідомляє Reuters.


Труднощі з продажем нафти Сокіл — однп з найсерйозніших проблем, з якими зіткнулася РФ відтоді, як Захід запровадив санкції, і один із найсерйозніших збоїв в експорті російської нафти за два роки.

У США заявили, що хочуть, щоб санкції скоротили доходи Кремля і його військової машини, але не порушили потоки російської енергії на світові ринки. Торік США запровадили санкції щодо кількох суден і компаній, які займалися транспортуванням нафти.

Станом на п’ятницю, 26 січня, 14 суден із вантажем нафти застрягли в південнокорейському порту Йосу. Супертанкери La Balena, Nireta і Nellis із приблизно 3,2 мільйонами барелів на борту, що перебувають нині недалеко від південнокорейського Йосу, діють як плавучі сховища для російського сорту нафти.

Інша частина, відвантажена з листопада по січень, зберігається на менших суднах типу Афрамакс (місткістю 500 000-800 000 барелів).

Поставки нафти РФ до Індійської нафтової корпорації було затримано через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси і купувати більше нафти на Близькому Сході.

Компанія не чекає отримання будь-яких партій найближчим часом від Росії, через розбіжності з приводу того, яка валюта буде використовуватися для оплати.

Раніше мінфін США розіслав листи з попередженням про тюремне ув’язнення в разі порушення цінової стелі для російської нафти 30 фірмам, що контролюють до сотні нафтових танкерів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top