Економіка

Підтримка українських біженців у Європі впаде у 2023 році

Фінансування біженців у Польщі із боку держави може скоротитися

Уряди деяких країн Європи можуть скоротити фінансування центрів для біженців з України

В ООН зазначили, що багато українців вважають за краще залишатися в сусідніх Польщі, Угорщині, Молдові та Румунії. Економіка згаданих держав має менший запас міцності, ніж західні країни, і зростання цін на енергоносії там відчувається сильніше.

Фінансування біженців у Польщі із боку держави може скоротитися. Українцям доведеться сплачувати частину рахунків за житло та харчування. При цьому приватні притулки для українців збережуть можливість отримувати допомогу від уряду.

Також повідомляється, що у деяких латвійських містах вичерпалися бюджети на розміщення біженців, проте влада Латвії продовжила фінансування допомоги українцям до червня 2023 року. Схожа ситуація спостерігається в Угорщині та Румунії.

З 3 квітня 2023 року Міністерство праці Чехії пропонує обмежити термін безкоштовного проживання переселенців у сховищах екстреного типу.

Наразі в Чехії готують зміни до закону «Lex Ukrajina», який регулює надання допомоги громадянам нашої держави.

Багато наших громадян живуть у гуртожитках, пансіонатах, деяких готелях.

Уряд Чехії планує обмежити термін безкоштовного проживання у притулках екстреного типу (зокрема, гуртожитках та пансіонатах) 150 днями. Після цього терміну переселенцям буде запропоновано переїхати чи почати платити за житло.

Нове правило не стосується батьків з дітьми до 4 років, людей похилого віку, від 65 років і старше, інвалідів.

Уряд надаватиме додаткову допомогу тим переселенцям, які самостійно орендуватимуть квартири від центрів зайнятості.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top