Новини

Безвізовий в’їзд для українців до Європи «знезброїв» контрабандистів

Дослідженні Управління ООН з наркотиків та злочинності

Люди, які залишають Україну у пошуках безпеки, використовують легальні канали перетину кордонів. Вони мають можливість узаконити своє перебування в новій країні, отримати дозвіл на працевлаштування та продовжити освіту.

Безвізовий режим та легальний статус українців у Європі убезпечив їх, хоч і не всіх, від торговців «живим товарів» та контрабандистів, які наживаються на тяжкому стані людей. Про це йдеться у дослідженні Управління ООН з наркотиків та злочинності.

Потоки біженців з України

З початку війни з України виїхали понад 8,13 млн людей. У європейських країнах зареєстровано 7,86 млн. українських біженців. 2,85 млн українців виїхали до Росії, 1,54 млн – до Польщі, 1,02 млн – до Німеччини, 472 тисяч – до Чехії, 173 тисяч – до Італії, 159 тисяч – до Іспанії. У Великій Британії, яка входить до небагатьох європейських країн, які вимагають від українців в’їзних віз, знайшли притулок 152 200 громадян України.

Близько половини тих, хто виїхав до європейських країн, становлять дорослі жінки, 40 відсотків – діти та 10 відсотків – чоловіки. В останні місяці багато українців переїхали з країн, що межують з Україною, до інших країн Європи.

Легалізація статусу

У Європі на отримання тимчасового захисту чи іншого статусу в рамках національних схем легалізації свого перебування зареєструвалося понад 4,86 ​​млн осіб, які залишили Україну. Приблизно 270 тисяч українців осіли у США та Канаді, де багато хто з них отримав право на роботу, навчання та соціальну допомогу.

«Легальний в’їзд та швидке оформлення статусу, наприклад статусу “тимчасового захисту” для людей, які рятуються від війни в Україні, допомагає запобігати незаконному ввезенню мігрантів та захищати людей від торговців живим товаром», – наголошується у дослідженні.

Окремі випадки експлуатації та нелегального в’їзду

Але, незважаючи на наявність легальних каналів міграції, в Європі все ж таки виявляються окремі випадки торгівлі людьми, вихідцями з України, зокрема — дітьми в контексті незаконного усиновлення та незаконного сурогатного материнства. Деякі біженці з України піддаються сексуальній експлуатації та примусовій праці. Злочинні угруповання приваблюють українців у свої мережі, примушують людей до жебракування та чи злочинної діяльності.

Влада країн Європи повідомляє, що були й окремі випадки незаконного ввезення мігрантів з України. Здебільшого йдеться про шахрайство із документами. Наприклад, люди інших національностей використовували нібито «українські документи» для в’їзду до країн Західної Європи. Положення про безвізовий режим та тимчасовий захист не поширюються на неукраїнських громадян, які проживали в Україні на момент початку війни.

В ООН вітали рішення про надання українцям легальних шляхів в’їзду та легального статусу, що допомогло запобігти незаконному ввезенню людей, які рятуються від насильства та війни в Україні.

Ставлення до українців має стати стандартом поводження з усіма біженцями

Експерти зазначають, що правова база, що застосовується в ЄС щодо біженців з України, суттєво відрізняється від тієї, що регулює статус людей з інших країн світу. В ООН неодноразово закликали активізувати боротьбу з контрабандистами та торговцями людьми, які, паразитуючи на відчайдушному стані людей, приваблюють їх у небезпечні подорожі.

Послуги контрабандистів мають особливий попит серед біженців та мігрантів із зон конфліктів та країн, охоплених війною. Через відсутність безпечних шляхів ці люди змушені вдаватися до допомоги злочинців.

В результаті щорічно тисячі мігрантів та біженців гинуть, так і не діставшись до передбачуваної країни призначення. За нелегального переходу кордонів люди нерідко стають жертвами сексуального та іншого насильства, а також викрадення торговцями людьми. Вони змушені використовувати різноманітні лазівки, іноді погоджуються на вимушені шлюби або інші кабальні умови переїзду в безпечну країну.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top