Економіка

Переказ коштів з України за кордон — правила

З початком повномасштабної війни запроваджено цілу низку обмежень на перекази за кордон валюти, відправлення SWIFT та навіть переказ гривні на карткові рахунки. Попри жорсткі правила, знайти вихід із цієї ситуації можна, тому варто розібратися, які залишаються можливості для переказів, та чи складно їх робити.

Скільки грошей можна переказати за кордон з України

Наразі українці можуть здійснювати SWIFT-перекази валюти за кордон лише у виключних випадках, до яких належать наступні цілі:

  • придбання деяких товарів для ЗСУ;
  • оплата навчання;
  • оплата лікування та транспортування хворих;
  • покриття витрат на повернення тіла померлого за кордоном;
  • сплата аліментів;
  • виконання зобов’язань за зовнішніми кредитами та позиками.

Всі інші SWIFT-перекази за кордон тимчасово не здійснюються.

Існує ще один спосіб переказів за кордон, який забезпечують українські банки, — P2P. Завдяки їм можна переказати кошти з валютної картки Visa чи MasterCard від українського банку на картку іноземного банку, але не більше 100 тис. грн на місяць в еквіваленті.

Для переказів коштів своїм рідним, які перебувають в інших країнах, українці часто використовують гривню, якщо і у відправника, і в отримувача є картка в національній валюті. В цьому випадку діють такі ж самі правила, як і під час переказу всередині України, але обмеження також є, і можуть відрізнятись, залежно від банку та платіжної системи (Visa чи MasterCard). Орієнтуватись можна на суму в еквіваленті $10−25 тис. на місяць, але в кожній фінустанові варто уточнювати її окремо.

Та навіть після переказу гривні, для її витрат теж існують обмеження. Ліміт на зняття коштів із гривневої картки за кордоном становить 12,5 тис. грн на тиждень. Розраховуватися нею можна на суму до 100 тис. грн на місяць.

Скільки можна вивезти за кордон готівки

При перетині кордону кожен громадянин має право вивезти готівку в еквіваленті 10 тис. євро без декларування цих коштів. Дозволяється і вивезення більших сум, але в цьому випадку потрібен буде документ для підтвердження:

  • зняття готівки з власних рахунків у банках та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою;
  • зняття готівки з власних рахунків із метою вивезення, що діє протягом 90 календарних днів із дня зняття.

Також варто бути готовим до необхідності довести законність отримання цих грошей через суворі правила фінансового моніторингу. Як пояснюють у банках, список документів на підтвердження цього може бути індивідуальним. Наприклад, податкова декларація, виписки за депозитами, договір про надання послуг тощо. Одним словом, довести правомірність доходів може бути непросто.

Перекази за кордон у криптовалюті

За різними оцінками, Україна традиційно входить до першої десятки країн світу за розповсюдженням криптовалюти. Вважається, що у криптосвіті не існує жодних лімітів на перекази, однак, це лише в тому випадку, якщо людина вже має криптовалюту. Натомість, купити її і переказати за кордон також непросто.

Минулого року Нацбанк встановив обмеження в еквіваленті 100 тис. грн на місяць для придбання криптовалюти. Однак, зараз навіть в межах цього ліміту купити крипту вкрай складно. Річ у тім, що учасники схем виведення коштів із бетінгових компаній використовували подібні шлюзи для поповнення рахунків клієнтів чи отримання ними коштів.

Як наслідок, всі ці канали були заблоковані одночасно і залишаються такими й досі, а українські інвестори в крипту залишилися без можливості поповнювати свої рахунки чи забрати власні гроші.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top