Економіка

Михайло Поживанов: Якою має стати Україна після війни?

mikhaila-pozhivanov

Нам потрібно кардинально змінити методи роботи та підходи державних інституцій

З початком повномасштабної війни нашу країну покинули більше восьми мільйонів громадян, більшість з який поїхали до країн Європейського союзу. Люди там налагоджують своє життя, вчать мови, працюють, а їх діти ходять до школи.

Чи повернуться вони в Україну після закінчення війни, що для цього сьогодні робить наша влада та який шляхом має іти держава – ElitExpert запитав у політика, доктора технічних наук, професора Михайла Поживанова, який очолює організацію партії ВО «Батьківщина» в місті Одеса.

ЧИ ГОТОВІ УКРАЇНЦІ ДО ЗМІН?

На мій погляд, українці вже готові до змін та перетворень, це також стосується і змін інститутів влади. Я переконаний, що ми повинні змінитися, адже у нас відбулось дві революції -Помаранчева та Революція Гідності. Народ повстав та підтримав шлях до європейської цивілізації, але на жаль нічого не змінилось ні в країні, ні у владі. І здавалося б люди при владі змінились, але нові бариги продовжували робити те, що робили попередні бариги. Шкода, але про це потрібно казати.

Тому я дуже сподіваюсь, що сьогодні такого вже не буде. І все суспільство буде реально розуміти, що наш успіх, успіх країни та її майбутнє залежить від кожного з нас. Бо якщо ми лишимся на тому континенті неєвропейської цивілізації, то змін не буде, жодних.

Що таке європейські цінності? Відстоювання свободи слова, гідності кожної людини, право вибору, думок та висловлювань і щоб влада реагувала та чула людей, була прозорою у своїй роботі. Органи місцевого самоврядування отримали все ж таки свої повноваження, фінанси та можливості.

ЧИ ПОВЕРНУТЬСЯ НАШІ ЛЮДИ?

У нас сьогодні війна, більшість підприємств на працюють, а влада навіть не задумалась про те, щоб скасувати податок на нерухомість, скасувати податок на землю. Підприємець не працює і фактично не користується ні землею ні нерухомістю, він не отримує з цього прибутку, а платити потрібно – це підтримка? І це лише один аспект.

Нам же потрібно розбудовувати, потрібно утримати та повернути ті 8 мільйонів, котрі виїхали з країни. Потрібно створити такі умови, щоб люди повернулись. Багато спілкуючись з тими, хто виїхав до Європи, вже сьогодні відчувається, що більшість з них може й не повернутися. Людина вже знайшла роботу і працює, отримує в середньому 2000 євро, за 300 євро орендує житло і живе спокійно. А повернувшись сюди, що людина матиме, візьмемо Одесу – житло 5-10 тисяч грн за оренду, середня зарплатня 20 тисяч грн. і вже не вистачає.

А там їй дали безкоштовну школу дитині, підтримку. Тому наша держава повинна розуміти це, і не чекати коли війна закінчиться. Влада мусить розуміти, що на кожному кроці, вже зараз потрібно робити правильні речі, щоб наші люди не просто поверталася, а мали можливість отримати робоче місце, достойну заробітну плату і не виживали, а жили. І це завдання і влади і суспільства.

УКРАЇНА МАЄ СТАТИ ІНШОЮ

Важливо не втратити ту згуртованість, що суспільство та країна має сьогодні. Бо якщо ми не станемо на шлях європейської цивілізації, то не буде і країни. Приклад Югославії показує, що ця небезпека реальна. Вони теж казали, що ось війна закінчиться і ми за декілька років все відбудуємо. Я особисто побував в Белграді в 2010 році, війна була у них в 1998-у. І ось га центральній вулиці Князя Міхая, на кшталт нашого Хрещатика, стоять розбомблені будинки і ніхто нічого за 12 років не зробив. Тільки з 2014 року почались роботи по відновленню, і сьогодні вже більш-менш нормально все виглядає. І це столиця європейської держави, де 14 років в них не доходили до цього руки.

Тому відновлення країни та повернення наших людей це серйозна річ, і просто обіцянки влади без конкретних кроків не спрацюють. Сподіватися що весь світ просто нам дасть грошей і воно саме побудується – ні. В Україні повинні бути створені такі умови, щоб країни світу самі хотіли нам допомагати, будувати та відновлювати.

Головне в тому, що повертатися до тієї України, що була до 24 лютого немає ніякого сенсу, вона й тоді нас не задовольняла в багатьох випадках. Тому до цього потрібно підійти дуже професійно, ми європейська держава, але нам нав’язували чужу історію та цінності. Сьогодні наше суспільство вже точно розуміє, що головні українські цінності – це свобода та гідність.

Нам потрібно кардинально змінити методи роботи та підходи державних інституцій, вони повинні бути в першу чергу ефективними та сучасними. А місцеве самоврядування потрібно відстоювати та робити потужнішим і розвивати. Це величезне завдання, яке може збудувати нову Україну, і його потрібно виконувати вже сьогодні.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top