Економіка

Китай відмовився інвестувати в газопровід РФ

Китай

Проект газопроводу Сила Сибіру-2, який необхідний, щоб замінити російському Газпрому втрачений європейський ринок, просувається вкрай повільно через позицію, яку зайняв Китай. Про це повідомляє The South China Morning Post з посиланням на джерело.

Зазначається, що Китай відмовився інвестувати в будівництво трубопроводу, пропонуючи Росії повністю оплатити багатомільярдний рахунок за будівництво.

«У тому, що стосується будівництва, Пекін хоче бути впевненим, що для нього не буде ні ризиків, ні витрат. Росія — сторона, яка повністю оплатить рахунок», — повідомило джерело видання.

Крім того, Китай вимагає подальших знижок на російський газ.

При цьому наголошується, що у президента Росії Володимира Путіна навряд чи є вибір. Очільник Кремля «перебуває під величезним тиском», оскільки якщо трубу не буде побудовано, Росії буде нікуди подіти величезні обсяги газу.

Раніше повідомлялося, що Газпром взимку поставить додаткові обсяги газу в Угорщину і Китай, щоб компенсувати втрату європейських ринків збуту після відмови від російського газу через вторгнення РФ до України.

Згідно з прогнозом МЕА, частка Росії у міжнародній торгівлі газом, яка у 2021 році становила близько 30%, до 2030 року зменшиться вдвічі — до 15%.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top