Економіка

Чому відбувається «мобілізація доходів» в Росії

sankcziyi

Росія зазнає великих економічних збитків через повномасштабну війну в Україні, тому її керівництво планує в цьому році покрити дефіцит бюджету за рахунок великого бізнесу.

Путін розпорядився у грудні минулого року запровадити одноразовий збір із сировинних виробників, щоб покрити бюджетні витрати на війну з Україною – в уряді РФ ці економічні заходи назвали частковою «мобілізацією доходів».

Планується ввести вищі дивіденди для державних компаній та «одноразову виплату» виробниками добрив і вугілля відповідно до інструкцій, даних урядовцям прем’єр-міністром РФ Михайлом Мішустіним.

За інформацією ЗМІ, днями уряд Росії вже великим компаніям внести до бюджету разовий платіж на загальну суму 200-250 млрд рублів ($2,8-3,5 млрд), в РФ це називають «податком на непередбачуваний прибуток».

За фінансовими підсумками січня 2023 року федеральний бюджет РФ показав рекордний дефіцит в 1,8 трлн рублів ($25 млрд) проти профіциту 125 млрд ($1,9 млрд) роком раніше.

Доходи бюджету в січні просіли на 35%, насамперед через скорочення нафтогазових надходжень на 46%. Не енергетичні доходи теж впали — на 28%. Митні збори зменшилися учетверо.

У свою чергу витрати бюджету Росії зросли на рекордні 58,7%, до 3,1 трлн рублів. Обсяги держзакупівель збільшилися порівняно з минулим роком уп’ятеро — з 249 млрд до 1,3 трлн рублів.

 На думку експертів «мобілізація доходів» в Росії матиме глибокі наслідки для заможного та середнього класу, а економічний тиск від податків на війну відчує кожен росіянин.

У вересні 2022 року в Росії відчули перші фінансові втрати через війну, наразі Росії доводиться шукати нові ринки збуту для своєї нафти та продуктів її переробки, оскільки Євросоюз та країни «Великої сімки» ввели санкції та обмеження цін на нафтопродукти РФ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top