Новини

В ISW пояснили, навіщо Путін їздив на окуповані українські території

putin

Поїздкою на окуповані території Луганської і Херсонської областей російський президент Володимир Путін переслідував кілька цілей. Про це йдеться у свіжому огляді аналітиків Інституту вивчення війни (ISW). Там зазначили, що Путін під час візиту на окуповані українські території зображав з себе військового лідера на тлі майбутнього українського контрнаступу.

Аналітики підкреслили, що президент України Володимир Зеленський відвідав лінію фронту в Авдіївці, тому не виключено, що Кремль навмисно оприлюднив дані про візит Путіна, щоб затьмарити візит Зеленського.

Крім цього, експерти вважають, що візит Путіна також мав на меті публічно визначити потенційних цапів-відбувайлів напередодні контрнаступу ЗСУ.

Також аналітики звернули увагу, що Путін, кремлівські джерела та військкори все частіше обговорюють контрнаступ ЗСУ, і цілком ймовірно, що Кремль готує російський інформаційний простір або до військових невдач, або до відсічі загрози контрнаступу.

Крім того, як зазначається в огляді, показові зустрічі російського президента з керівниками армії підтверджують майбутні чергові зміни у військовому командуванні і, можливо, у найближчому оточенні Кремля. Експерти припустили, що Путін намагається збалансувати вплив «Вагнера», повторно призначивши Лапіна командувачем Луганської ділянки фронту.

DraftUkraineCoTApril18,2023

Ключові висновки Інституту вивчення війни (ISW):

 • Президент Росії Володимир Путін під час візиту в окуповані Херсонську та Луганську області продовжив виглядати лідером часів війни в очікуванні запланованого українського контрнаступу.
 • Візит Путіна, ймовірно, мав на меті публічно виявити цапів відпущення перед запланованим українським контрнаступом.
 • Показові зустрічі Путіна з Теплінським, Макаревичем і Лапіним, ймовірно, підтверджують чергову зміну військового командування і, можливо, в найближчому оточенні Кремля.
 • Члени «Клубу сердитих патріотів» виступають за революцію в Росії, якщо Кремль заморозить війну або продовжить мирні переговори з Україною та Заходом.
 • Держдума Росії 18 квітня схвалила низку поправок до Кримінального кодексу Росії, спрямованих на стимулювання внутрішньої самоцензури та репресії на російську громадськість.
 • Центральний штаб «Безсмертного полку» Росії оголосив про скасування щорічного маршу «Безсмертний полк» до Дня Перемоги, ймовірно, щоб зменшити публічне обговорення загиблих на війні.
 • Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна.
 • Українські чиновники повідомили, що російські війська продовжують оборонні приготування на півдні України.
 • Кремль продовжує зусилля з інтеграції проксі-формувань зі звичайними російськими військами.
 • Російські окупаційні чиновники продовжують депортувати українських цивільних до Росії за програмами медичного обслуговування та реабілітації.
 • Білорусь може почати економічно підтримувати окуповану Росією Донецьку область за допомогою патронатної системи.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top