Закон та правосуддя

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою, – Генштаб

У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували взяття жінок на військовий облік із 1 жовтня.

«Генеральним штабом ЗС України опрацьовано пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають певні спеціальності та/або професії, братимуться на облік військовозобов’язаних.

Водночас проведення спільної мобілізації під час війни з Російською федерацією показало, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань покликано близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. Наразі у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань у повний штат воєнного часу доводить, що держава на сьогоднішній день не має гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генштабу опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їх згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів щодо включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі», — йдеться у повідомленні.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top