Закон та правосуддя

Верховний суд Данії: біткоїн є спекулятивним активом, прибуток від його перепродажу та майнінгу підлягає оподаткуванню

Bitcoin

Верховний суд Данії у двох своїх рішеннях ухвалив, що прибуток, отриманий від продажу біткоїнів, має оподатковуватись. Один із суб’єктів розгляду отримав біткоїни як донати за розроблене ним ПЗ і придбав на ринку, потім продавши їх із прибутком. Інший отримав біткоїни способом надання серверних потужностей для майнінгу, потім також реалізував їх із отриманням прибутку.

Повідомлення Верховного суду про результат розгляду обох справ говорить:

«У 2011-2015 роках А придбав біткоїни за допомогою шести покупок та як пожертвування, отримані ним від третіх осіб у зв’язку з розробкою та наданням програмного забезпечення для [роботи з] біткоїнами. У 2017 та 2018 роках він продав ці біткоїни з прибутком.

У 2011–2013 роках B придбав біткоїни як винагороду за надання серверної потужності для системи біткоїнів та перевірку транзакцій біткоїнів (майнінг). У 2018 році він продав частину цих біткоїнів із прибутком.

Справи стосувалися того, чи оподатковувався прибуток A і B від продажу биткоинов.

Верховний суд ухвалив, що купівля А біткоїнів має розглядатися як вчинена з метою спекуляції, і що, отже, продаж цих біткоїнів не звільнявся від податків відповідно до розділу 5, підрозділ 1, літера а, Закону про державний податок.

Верховний суд також заявив, що продаж А біткоїнів, які він придбав як пожертвування, і продаж активів Б у біткоїнах, придбаних в результаті майнінгу, є обігом їх некомерційних підприємств. Таким чином, продажі спричиняють податкові зобов’язання відповідно до пункту а розділу 4 Закону про державні податки.

В обох випадках Верховний суд дійшов одного й того самого результату.»

Верховний суд Данії встановив, що інвестування в біткоїн мало спекулятивний характер, чим підтвердив рішення судів нижчестоящих, про що йдеться в його сьогоднішній заяві.

«Верховний суд виходить із того, що біткоїни, як правило, купуються тільки з метою продажу та, в обмеженій мірі, для використання як платіжний засіб».

Bloomberg зазначає , що виходячи з рішень суду визнання біткоїну спекулятивним активом стосується як перепродажу з метою отримання прибутку, так і продажу криптовалюти, отриманої в результаті майнінгу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top