Закон та правосуддя

В Україні заборонять виїзд за кордон навіть непридатних до служби

Було вирішено змінити правила перетину кордону

Після того, як стало відомо про факти незаконної видачі довідок військовозобов’язаним про непридатність до військової служби, було вирішено змінити правила перетину кордону.

Президент України Володимир Зеленський видав указ №576/2023 від 12 вересня, яким наказав Уряду та відповідним службам вирішити питання перетину кордону громадянами України, які визнані непридатними (обмежено придатними, хоча останнім виїзд за кордон не дозволений) до військової служби. Указ визначає, що спеціалізованим службам відводиться двотижневий строк для вирішення цього питання шляхом підготовки та внесення в установленому порядку проєктів відповідних нормативно-правових актів.

Це вказує на введення заборони на перетин кордону для цієї категорії громадян України.

Також можливо, що при виїзді з України цій категорії чоловіків та з 1 жовтня, деяким категоріям жінок, які також повинні стати на військовий облік можуть вимагати додаткові довідки з ТЦК чи ВЛК.

Слід нагадати, що минулого року вже була подібна “процедура”. У березні-квітні через великий потік непридатних до військової служби чоловіків на митницях почали розвертати назад українців, у яких не було висновку ВЛК. Тобто, спочатку чоловіків даної категорії випускали за кордон з довідкою про непридатність до військової служби, а пізніше почали вимагати ще й пред’явлення лікарського висновку.

Деталі та можливі нові документи чи вимоги будуть відомі через два тижні, коли буде оприлюднено рішення відповідних служб.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top