Закон та правосуддя

Україна переносить День Перемоги на 8 травня – як у Європі. Яким святом стане 9 травня?

УКРАЇНА

На сайті парламенту, вже з’явився текст документа

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, який офіційно оголошує 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, а 9 травня стане Днем Європи. У парламенті вже заявили, що готові ухвалити документ у прискореному режимі. На сайті парламенту, вже з’явився текст документа.

Так, у цьому законопроекті президент пропонує скасувати День перемоги, який раніше щороку відзначався 9 травня. Натомість пропонується, щоб в Україні було нове свято — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, яке відзначатиметься 8 травня та буде вихідним днем. Західні країни святкують перемогу над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні 8 травня: беззастережна капітуляція Німеччини набула чинності о 23.01 8 травня 1945 року, в Москві формально було вже 9 травня.

При цьому слід зазначити, що під час військового стану додаткових вихідних в Україні немає. Відпочивати у нові дати українці зможуть лише після завершення бойових дій.

9 травня стане днем Європи і буде робочим днем.

«Ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних впливів. Саме 8 травня більшість народів світу згадують велич перемоги над фашистами. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку із завтрашнього дня, 9 травня, ми відзначатимемо нашу історичну єдність — єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм,» — сказав український президент.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top