Волонтерство

Польща продовжить допомогу біженцям з України до кінця вересня, — Rzeczpospolita

польша

Як повідомляє видання «Rzeczpospolita», спеціальний захист українських біженців, передбачений польським законом, термін дії якого закінчується 4 березня, буде продовжено на шість місяців.

«За цей час будуть розроблені нові правила надання допомоги», — повідомляє видання.

Наразі Польща компенсує часткову оплату харчування та проживання для українців, які довше залишаються у центрах для біженців. Але за даними видання, це існує лише «на папері». За словами місцевих чиновників, виплати ніхто не контролює, оскільки перевірити фінансове становище біженців складно.

За даними МВС, наразі у центрах, що фінансуються державою, проживають понад 42,2 тисячі громадян України — це вдвічі менше, ніж рік тому, коли в центрах знаходилися 82,5 тис. осіб. У міністерстві також підрахували, що з 24 лютого 2022 року до 27 грудня 2023 року організованим розміщенням у всіх воєводствах скористалися майже 531 тисяча біженців з України.

«Ми даємо собі півроку, щоби виробити гарні зміни в законі», — заявив Веслав Щепаньський, заступник міністра внутрішніх справ Польщі.

«Зміни дуже потрібні. Фінансова допомога від держави має надаватися лише хворим, утриманцям та інвалідам, переважно зі Східної України», — каже Анета Жоховська, директор Фонду Олени Гроховської. Ця організація керує п’ятьма центрами біженців у Польщі, де мешкає майже тисяча людей.

Нагадуємо, що завдяки спеціальному акту від березня 2022 року українці отримали право на проживання за принципами, рівними з громадянами країн ЄС — повний доступ до освіти, системи охорони здоров’я та ринку праці.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top