Новини

Оновлення правил військового обліку: що змінюється з 18 травня?

ТЦК

Що загрожує за неявку в ТЦК

18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з документом, українці віком 18-60 років зобов’язані оновити облікові дані у встановлені 60 днів.

Зробити це можна, звернувшись до ТЦК, або через електронний кабінет призовника, реєстрація в якому добровільна. Е-кабінет буде доступний через мобільний додаток.

Згідно з новими правилами чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані носити при собі документ, що посвідчує особу, а також військово-обліковий документ — військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про приписку до призовної дільниці (так зване приписне).

Оновити данні потрібно протягом наступних 60 днів — до 16 липня включно. Інакше настає адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку — штраф від 17 000 гривень.

Уточнити дані можна як під час особистого візиту до ТЦК чи Центру надання адміністративних послуг, так і через мобільний додаток електронного кабінету. Його теж запускають 18 травня, реєстрація — добровільна. Повісток у е-кабінеті не буде.

Вимога поширюється на призовників, військовозобов’язаних та резервістів. А також на жінок-медиків, які стоять на військовому обліку.

Причому уточнити дані мають придатні, обмежено придатні та непридатні до служби. Не треба актуалізувати інформацію знятим з військового обліку (має бути позначка у військовому квитку) і тим, хто встиг подати дані після публікації закону 17 квітня.

Щодо українців за кордоном, то якщо вони не оновлять дані, то їм обмежать надання консульських послуг. Зробити це можна дистанційно через е-кабінет або зв’язавшись із ТЦК по телефону/e-mail.

Хто вручає повістки та навіщо мати при собі військовий квиток

Повістки, як і раніше, вручають представники ТЦК, виконавчих органів місцевої влади, керівництво державних органів, підприємств, навчальних закладів та ОСББ.

Поліція не вручатиме повістки, але її задіють для забезпечення порядку. Щоб попередити можливі конфліктні ситуації. Поліцейські продовжать займатися розшуком потенційних ухилягтів та доставляти їх до військкомату.

Закони не регламентують, де можна вручити повістку. За фактом це може відбуватися на вулиці, на роботі, за місцем проживання, у громадських місцях, на блокпостах тощо.

Представники ТЦК, поліція та прикордонники отримали право вимагати у чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-обліковий документ (приписне, військовий квиток або тимчасове посвідчення). Відсутність є підгрунтям для вручення повістки для уточнення даних. Тому всі чоловіки призовного віку повинні мати при собі військово-облікові документи.

Як і раніше, пропустити явку до ТЦК можна лише з поважних причин: хвороба, смерть близького родича, стихійне лихо чи обстріл. Проте протягом 3 днів треба повідомити обставини неявки, а протягом 10 днів — з’явитися до військкомату.

Не лише штрафи. Як каратимуть ухилянтів

Штрафи для ухилянтів збільшуються у рази. Порушення правил військового обліку, згідно зі ст. 210 КУпАП, тягне штраф 17 000 гривень та 25 500 гривень (за повторне). Такі заходи вживаються, якщо особа не стоїть на військовому обліку або не оновила дані.

Порушення законодавства про мобілізацію згідно зі ст. 210-1 КУпАП, тягне теж штраф від 17 000 до 25 500 гривень. Наприклад, за відмову від повістки чи неявку до ТЦК. Причому штрафи тепер виписуватимуться заочно.

Але це не все. Новий закон про мобілізацію передбачає, що якщо військовозобов’язаний не прибув за повісткою, військкомат звертається до поліції для його розшуку та доставки. А якщо поліція не може це зробити, то направляє письмову вимогу рекомендованим листом.

Якщо на пошті не змогли вручити лист адресату під розпис або він відмовився від вручення, протягом 10 днів ТЦК звернеться до суду з проханням призупинити дію водійських прав. Остаточне рішення — за судом.

Однак, як і раніше, за відмову від «бойової повістки» та явки на збірний пункт після медичної комісії настає кримінальна відповідальність. ТЦК передає матеріали слідчим органам, на підставі яких суд може засудити до позбавлення волі терміном від 3 до 5 років.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top