Новини

Президент Бразилії закликав створити аналог G20 для припинення війни в Україні

Luis Inacio Lula da Silva

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва закликав до створення «Великої двадцятки» за участю країн Латинської Америки, Китаю та ОАЕ. для посередництва у війні Росії проти України з метою її припинення. Про це повідомляє El Tiempo.

Президент Бразилії, який у неділю завершив триденний тур, під час якого відвідав Пекін та Абу-Дабі, сказав, що розмовляв із президентами Еміратів Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і Китаю про створення групи країн, подібної до G20, для посередництва в конфлікті, викликаному російським вторгненням.

На відміну від західних держав, ні Китай, ні Бразилія не ввели санкцій проти Росії і намагаються позиціонувати себе як посередників у припиненні війни, яка почалася в лютому 2022 року.

«Вчора я розмовляв із шейхом Еміратів Мухаммедом бен Заїдом аль-Нахайяном про війну. Я говорив із президентом Китаю Сі Цзіньпіном про мир. І я думаю, що ми знаходимо групу людей, які вважають за краще говорити про мир, ніж про війну, я думаю, ми досягнемо успіху», — сказав Лула журналістам в Абу-Дабі перед поверненням додому.

77-річний президент Бразилії, лідер лівих, який повернувся до влади в січні, також підкреслив, що «рішення про війну прийняли дві країни» і звинуватив США і Європу в затягуванні конфлікту .

«Президент Путін не виступає з ініціативою зупинитися, президент України Зеленський теж. Європа і Сполучені Штати продовжують сприяти продовженню цієї війни. Ми повинні посадити їх за стіл і сказати їм «досить»».

На додаток до дипломатичного аспекту, тур Лули до Китаю та ОАЕ дозволив досягти багатомільйонних інвестиційних і торгових угод з обома країнами.

«Усі знають, що я запропонував створити свого роду G20 для миру. Коли в 2008 році сталася економічна криза, ми швидко створили G20, щоб спробувати врятувати економіку. Зараз важливо створити G20 іншого типу, щоб покласти край цій війні та встановити мир. Це мій намір, і я вірю, що ми досягнемо великого успіху», — заявив він.

Лула заявив, що обговорював цю ініціативу з президентом США Джо Байденом, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президентом Франції Еммануелем Макроном і лідерами деяких країн Південної Америки.

Бразильський президент, який уже керував країною з 2003 по 2010 рік, також прагне зміцнити зв’язки з Вашингтоном, незважаючи на звинувачення його в «розпалюванні війни». Лула намагається балансувати між Сполученими Штатами та Китаєм.

Президент Бразилії Лула також критикував домінування долара у світовій торгівлі та закликав до нової валюти для операцій між країнами-членами БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка).

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top