Новини

Чарльзa III офіційно проголошено королем Британії

Нового короля оголосила Рада престолонаслідування

Рада престолонаслідування Великобританії офіційно проголосила Чарльза III королем Великобританії на історичній церемонії у Сент-Джеймському палаці.

На церемонії проголошення були присутні лідери британських партій, прем’єр-міністр Ліз Трасс та колишній прем’єр Борис Джонсон. Також там перебували члени королівської родини.

На Раді Чарльз III дав клятву зберегти церкву Шотландії, оскільки у Шотландії існує поділ влади між церквою та державою. Зокрема, після короткої промови, в якій він віддав данину кохання та поваги покійній королеві, Чарльз III з Біблією в руках виголосив клятву королівству та кожній його складовій окремо – Англії, Шотландії, Уельсу та Північній Ірландії.

Його Величність запевнив британців, що підтримуватиме конституційні засади країни і що цінності монархії залишаться непорушними. Він пообіцяв служити співвітчизникам «з вірністю, повагою та любов’ю».

Потім Чарльз III підписав документ, що засвідчує його клятву.

Його Величність повідомив у виступі, що присуджує своєму старшому синові Вільяму титул принца Уельського. Таким чином, Вільям офіційно став спадкоємцем престолу. До цього титул принца протягом 70 років мав сам Чарльз.

Кейт Міддлтон стане принцесою Уельською, отримавши цей титул вперше після смерті 1997 року матері Вільяма, принцеси Діани.

Король також заявив, що з любов’ю ставиться до принца Гаррі і його дружини Меган Маркл, який переїхав до США.

Новий король уже приступив до своїх безпосередніх обов’язків. Він провів аудієнцію з прем’єр-міністром країни Ліз Трасс та зустрівся з членами кабінету міністрів.

Чарльз (Карл) III, якому зараз 73 роки, став найстарішим у британській історії монархом, який зійшов на престол. До цього найстаршим королем на момент царювання був Вільгельм IV — під час коронації в 1830 йому було 64 роки.

Син Єлизавети Другий Чарльз став королем Великої Британії після смерті матері. Вона стояла на чолі монархії 70 років і померла на 97-му році життя.

Британія сумує за втратою і вшановує багаторічне правління Єлизавети II. По всій країні приспущені прапори.

У країні скасовано або перенесено низку спортивних змагань, футбольних матчів та культурних заходів. Британці та туристи їдуть до Балморалу, Віндзора та Букінгемського палацу, щоб залишити квіти, слова вдячності та співчуття королеві та її родині.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top