Одеса

Рейтинг зайвих витрат громад Одещини за вересень – від закапування грошей в асфальт до будівництва «золотих» укриттів

Рейтингове агентство ElitExpert продовжує глобальне дослідження, присвячене ефективності голів громад та керівників районних адміністрацій Одеського регіону. У рамках цього проекту експерти агентства проаналізували ситуацію із найбільшими тендерами в Одеській області за вересень 2023 року.

Одразу хочеться відзначити, що незважаючи на пряму вимогу президента Володимира Зеленського та хвилю обурення в українському суспільстві, місцеві громади, як і раніше, продовжують безсоромно викидати десятки мільйонів гривень на квіткові клумби, дороги та перекладання асфальту.

Експерти відібрали найдивніші і невиправдано роздуті тендери, яким явно не місце в бюджеті країни, що воює, — від уже традиційного укладання тротуарів до капітальних ремонтів сільських пунктів пропуску через кордон.

1 місце

Першу сходинку вересневого антирейтингу по праву зайняла Одеська військова адміністрація в особі підпорядкованого їй підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг». Підприємство проводить тендер з капітального ремонту ділянки автомобільної дороги явно не державного значення. На другорядну дорогу, що веде від смт. Доброслав у бік Одеси планується витратити 78 мільйонів 534 тисячі гривень. Очевидно, нова команда в ОВА не налаштована на зміну старих підходів до розподілу бюджетних коштів.

2 місце

На другій позиції – управління дорожнього господарства Одеської міськради, яке на зиму вирішило провести капітальний ремонт ділянки вул. Професора Каришковського. Примітно, що ця невелика вуличка розташована у приватному секторі на околиці Одеси, проте на її ремонт одеська мерія витратить 42 417 000 гривень. Переможець тендеру вже відомий — ним, звісно, став «РОСТДОРСТРОЙ», адже, як відомо, «чужі тут не ходять».

3 місце

Третє місце – у Департамента капбудівництва та дорожнього господарства Одеської ОВА. На капітальний ремонт та благоустрій території КНП «Одеська обласна клінічна лікарня», що на вул. Ак.Заболотного, буде витрачено 35 млн. 443 тисячі гривень. За цю суму на навкололікарняний території, мабуть, перестелять плитку і покриють гравієм доріжки.

4 місце

На четвертій позиції – Куяльницька сільська рада Подільського району. За «Маякською схемою», де нещодавно з великим скандалом було проведено тендер на будівництво бомбосховища, Куяльницька ОТГ вирішила збудувати одразу два — у селі Новоселівка за 26 мільйонів 167 тис. грн і в селі Куяльник за 12 млн 959 тисяч гривень. Взагалі, будівництво укриттів зараз є «золотим дном» для місцевих чиновників – і зверху не окликнуть, адже це справа державної ваги, та й списати під ці цілі можна будь-які суми.

5 місце

П’яту сходинку займає одеське КП «Міські дороги», яке витратить на засипку ям в Одесі після ремонту теплотрас та відновлення дорожнього покриття 21 мільйон 378 тисяч гривень. Чи потрібно уточнювати, що ці гроші за підсумками тендеру освоїть «РОСТДОРСТРОЙ»?

6 місце

На шостій позиції — Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області з цілим списком різних ремонтних робіт у пунктах пропуску через держкордон. Дивно тут те, що всі ці пункти, за винятком Рені-Джурджулешти, є сільськими та нині малозавантаженими, практично безлюдними. Мова йде про:

  • пункт пропуску «Рені – Джурджулешти» (сума ремонту – 48 млн. 989 тис. гривень)
  • пункт пропуску «Староказаче – Тудора» (33 млн. 160 тис. грн)
  • пункт пропуску «Виноградівка – Вулканешти» (31 млн. 25 тис. грн)
  • пункт пропуску «Табаки-Мирне» (30 млн. 811 тис. грн)
  • пункт пропуску «Лісне — Сеїць» (18 млн. 210 тис. грн.)
  • пункт пропуску «Серпневе-1 — Басараб’яска» (15 млн. 239 тис. грн.)
  • пункт пропуску «Нові Трояни — Чадир-Лунга» (11 млн. 813 тис. грн.)
  • пункт пропуску «Малоярославець-1 — Чадир-Лунга» (11 млн. 804 тис. грн.)
  • пункт пропуску «Долинське – Чишмікіой» (10 млн. 79 тис. грн).

7 місце

Сьомий рядок зайняла Дачненська сільська рада Одеської області з двома тендерами на капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць Миру та Армійської – на 15 млн. 743 тис. гривень та 6 млн. 508 тис. грн відповідно. Класичне закопування грошей в асфальт — при тому, що село неодноразово було ціллю російських ракетних ударів та ризики повторних руйнувань інфраструктури дуже великі.

8 місце

На восьмому рядку опинилося Управління архітектури та містобудування міста Южне, яке замовило «послугу з розробки комплексного плану просторового розвитку території Южненської МТГ» за 15 млн. 500 тисяч гривень. Зауважимо, що якщо такі гроші виділяються тільки на розробку плану, то можна уявити, які нечувані гроші посиплються на виконавців під час реалізації цього проекту…

9 місце

На дев’ятому місці — знову Одеська ОВА та знову кошти, що виділяються на Одеську обласну лікарню, тільки тепер —на реконструкцію вуличного освітлення на території медустанови. Піде на нові ліхтарі чимала сума – 11 мільйонів 858 тисяч гривень.

10 місце

І замикає наш рейтинг уже традиційне укладання тротуарів — в умовах крайньої потреби на фронті, мерія Білгорода-Дністровського планує витратити 11 мільйонів 414 тисяч гривень на ремонт тротуару по вул.Мічуріна.

ЕлітЕксперт продовжить стежити за дивними закупівлями місцевої влади Одеської області, і такі міні-рейтинги нераціональних витрат публікуватимуться щомісяця. Це дозволить нам, окрім інших показників, оцінити ефективність роботи голів ОТГ та керівників районів та області, бо саме на них лежить відповідальність за те, що відбувається на місцях.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top