Новини

В Ірані тиждень продовжуються протести через смерть дівчини, яку поліція затримала за «неправильне» носіння хіджабу

Жінки спалюють свої хіджаби та виступають проти Ісламської Республіки

«Хіджаб, що палає»: в Ірані продовжуються протести проти уряду після того, як поліція забила до смерті 22-річну дівчину Махсу Аміні за «неправильне носіння хіджабу».

Жінки спалюють свої хіджаби та виступають проти Ісламської Республіки.

Родичі дівчини стверджують, що її жорстоко побили під час затримання, а влада запевняє, що в молодої дівчини «стався серцевий напад». Начальник поліції Тегерана Сардар Хусейн Рахімі заявив, що смерть 22-річної дівчини Махси Аміні є нещасним випадком, а інформація про цю трагедію, яку розповсюджують ЗМІ, — повна брехня.

Пізніше Fars News опублікувало відео з камер спостереження, яке нібито підтверджує слова Рахімі. На записі видно, що якась дівчина (імовірно Махса) спілкується з представниками «поліції моралі» у приміщенні для «виховних заходів», після чого непритомніє. Далі йдуть кадри, як постраждалу дівчину забирає авто швидкої допомоги.

Весь відеоролик триває близько хвилини і незрозуміло, що відбувалося до і після того, як жінка впала. Також невідомо, скільки часу пройшло між її падінням та прибуттям екстрених служб.

Влада країни втрачає контроль над ситуацією. Протестувальники кидають у військові автомобілі коктейлі молотова, за попередніми даними, в одному з міст їм удалося захопити склад зі зброєю.

На відео — карта протестів по всій країні.

На відео із соціальних мереж видно, як протестувальники в Тегерані підпалюють поліцейську машину й стикаються з правоохоронцями з близької відстані.

Голова поліції провінції Гуйлан оголосив про «арешт 739 бунтівників, зокрема 60 жінок».

Тим часом іранська влада обмежує в країні доступ до Інтернету. 21 вересня в країні обмежили доступ до двох останніх соціальних мереж, що залишилися в країні — Instagram і WhatsApp. Сервери WhatsApp були відключені у кількох інтернет-провайдерів за кілька годин після того, як платформу Instagram було заблоковано.

Іран має рішуче відреагувати на протести, що охопили країну після смерті Махсі Аміні, затриманої поліцією вдач. Про це заявив президент республіки Ібрахім Раїсі, повідомляє Reuters.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top