Новини

Перемога демократів у Сенаті. Чого чекати Києву

Республіканці та демократи продемонстрували згоду у питаннях підтримки України

Республіканці та демократи продемонстрували згоду у питаннях підтримки України. Однак відмінності можуть виявлятися не в тому, що робити в цій галузі, а в тому, як.

Демократичній силі Джо Байдена вдалося зберегти контроль у Сенаті, незважаючи на всі прогнози перемоги республіканської партії Дональда Трампа. При цьому ще не підраховані голоси в Палаті представників, але згідно з політичним укладом США, Сенат вищий за Палату представників. Кореспондент.net вирішив розібратися, як вплинуть результати виборів у США на допомогу Україні.

Результати виборів

На сьогоднішній день Демократична партія отримує 50 місць у Сенаті, Республіканська – 49. Вирішальною стала боротьба у штаті Невада. Сенатор від демократів Катрін Кортес Масто — перша в історії США латиноамериканка, обрана до Сенату, виграла у республіканця Адама Лаксальта

Єдиний штат, де ще не підраховані голоси, Джорджія – тут проведуть другий тур виборів 6 грудня. Однак навіть якщо перемогу в Джорджії здобуде кандидат від республіканців – за рівного розподілу голосів у Сенаті нічия може бути дозволена віце-президентом США – демократом Камалією Харріс.

Перемога, незважаючи на низький рейтинг

Перемога демократів у Сенаті примітна тим, що рейтинг Джо Байдена перед виборами знизився до 39% і це відбувається на тлі найвищого рівня інфляції в США за останні 40 років.

Крім того, за попередніми результатами проміжних виборів, у Палаті представників республіканці завоюють більшість. Американські експерти зазначають – це призведе до великої кількості проблем, адже Палата представників може блокувати рішення Байдена. Однак на його користь зіграють масштабні внутрішні розбіжності усередині Республіканської партії.

Підтримка України збережеться?

Конфлікти між демократами та республіканцями традиційні для США. Але на сьогодні вони дуже гострі, вважають американські експерти і вказують на тісний зв’язок між суспільним невдоволенням усередині США та міжнародною політикою країни.

«Ми повинні ставитися до американського суспільства і наших законних представників як до осіб, які грають абсолютно легітимну роль у зовнішній політиці, а не вдавати, що потрібно прислухатися тільки до думки експертної спільноти», — повідомив старший співробітник вашингтонського Фонду Карнегі Стівен Вертхайм.

Втім, з низки геополітичних питань позиції республіканців та демократів сходяться. Зокрема обидві партії продемонстрували згоду з питань військової підтримки України. Однак відмінності можуть виявлятися не в тому, що робити в цій галузі, а в тому, як.

«Я не думаю, що тема України в американській політиці є проблемною та здатною розділити суспільство на два табори», — сказав професор історії Католицького університету у Вашингтоні Майкл Кіммейдж для DW.

За його словами, скоріше слід побоюватися того, що партія Трампа в Палаті представників, не перестаючи підтримувати Київ, почне нав’язувати законопроекти про фінансову та іншу допомогу Україні з іншими вимогами до демократів. Тобто республіканці можуть використати Україну для внутрішньополітичних конфліктів у США.

У той же час, незважаючи на високу в американському суспільстві підтримку Україні, республіканці, які дотримуються поглядів Трампа, можуть розпочати ізоляційну політику, наголосивши на боротьбі з рекордною інфляцією та зміцнення американської економіки.

«У Сполучених Штатах популярна думка, що нам потрібно зосередитися на внутрішніх проблемах у країні. Це те, про що неодноразово говорив Обама. Це те, на що спирався і Дональд Трамп», — зазначає Вертхайм.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top