Події

Михайло Поживанов про майбутню важку зиму та погрози росіян: вони просто не знають наш народ

10 та 11 жовтня Україна пережила наймасовіший обстріл своєї території за 8 місяців війни – аналогічна ракетна атака була лише на перший дня вторгнення, 24 лютого. Окупанти гатили по енергетичній інфраструктурі, суттєво пошкодивши низку важливих енергетичних об’єктів по всій країні.

Майже одразу у суспільство з російського боку почали вкидати меседжі про те, що мешканцям великих міст потрібно залишати свої будинки, їхати в села і там пересидіти зиму, бо міста просто замерзнуть. Чи це правда, у коментарі ElitExpert пояснив професор, нардеп чотирьох скликань Михайло Поживанов, який нині обіймає посаду керівника міського осередку ВО «Батьківщина» в Одесі.

«І самі обстріли, і такі повідомлення направлені насамперед на те, щоб посіяти паніку та вплинути на розум українців, адже Росія розуміє, що для нас це життєво важливе питання. Таким чином вони намагаються впливати на громадську думку – мовляв, треба домовлятися, інакше буде ще гірше. Але робити цього абсолютно не можна. Історія вже показала, що якщо ми заморозимо конфлікт, зупинимося на нинішніх рубежах, то вже через три-п’ять років війна почнеться з новою силою і буде ще важчою та ще гіршою.

До того ж жодних домовленостей із ворогом просто не прийме українське суспільство. Наш менталітет, наші європейські устремління, наші цінності вже ніхто не забере – це запит українського народу, і з цього шляху не згорнути. Хоч би як нам було боляче, але українці зараз розуміють необхідність йти до кінця, до повного звільнення території. Тільки це дозволить нам зберегти країну, націю, культуру: той, хто любить Україну, боротиметься за неї до кінця», — наголосив Михайло Поживанов.

Проте, на думку експерта, російські війська робитимуть все можливе, щоб ускладнити Україні опалювальний сезон, через що навіть Президент попередив усіх громадян, що необхідно приготуватися до найважчої зими за останні десятиліття.

«Я вважаю, що у населених пунктах, які далеко від лінії фронту, де збережена інфраструктура та йде підготовка до опалювального сезону, цієї зими все буде добре, – вважає Михайло Поживанов. — Є кадри, є фінансування, система налагоджена і, за великим рахунком, тільки чиясь дурість може призвести до того, що опалення не буде. Крім того, сьогодні запасів закачаного до сховищ газу вистачить на весь опалювальний сезон. Хоча, звісно, все це буде можливо лише за умови того, що на нас не чекають нові провокації та обстріли Росії в тих чи інших містах.

З іншого боку, в тих регіонах, де через війну порушено газо- та електропостачання, зруйновано інфраструктуру, там треба бити на сполох, дивитися, що можна зробити самотужки на рівні місцевої влади, а що ні, і не соромитися звертатися до центральних органів . Всі ми пам’ятаємо замерзлий Алчевськ у абсолютно мирний довоєнний час: такого допускати ніяк не можна».

У свою чергу, впевнений політик, українцям теж необхідно з розумінням поставитися до ініціатив та прохань влади та йти їм назустріч.

«Наприклад, коли через обстріл було порушено роботу електромереж, влада звернулася до людей максимально обмежити споживання електрики в годину пік – з 17:00 до 20.00, щоб уникнути пікових навантажень і пройти цю ситуацію без збоїв і щоденних віялових відключень. І наші люди з розумінням сприйняли це, проблему вдалося вирішити.

Однак у будь-якому випадку цієї зими українцям необхідно замислитись про альтернативу опалення.

«Звичайно, це в першу чергу стосується сел та містечок, бо альтернативу газу та електриці у великих містах знайти практично неможливо. Але треба привчити себе до думки, що цієї зими у квартирах, можливо, знадобиться більше теплих речей. Потрібно поставитися з розумінням і до того, що через війну в квартирах буде не +22, як раніше, а наприклад 16-18 градусів тепла.

І все ж таки найбільше хочеться, щоб закордонні країни дали потрібні нам системи протиповітряної оборони, як обіцяли, і ми цієї зими отримали певний протиракетний щит. Тоді він убереже нас від серйозних аварій у тепловій інфраструктурі», — підсумував нардеп.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top