Суспільство

Червоний хрест спростував заяву про знущання з українських полонених

Міжнародний комітет Червоного хреста спростував інформацію про знущання з українських військовослужбовців у російському полоні.

«Будь-яке негуманне поводження з військовополоненими під час перебування в полоні не лише заборонено згідно з Третьою Женевською конвенцію, але також є неприпустимим. Делегати МКЧХ ніколи не потерпіли б та не брали б участі в таких діях. Ми відвідуємо місця тримання під вартою згідно з суворими правилами. Делегати МКЧХ, яких відбирають для відвідування військовополонених, не можуть бути громадянами жодної з країн, що перебувають у міжнародному збройному конфлікті. Жоден з працівників МКЧХ, які відвідували українських військовополонених, не є російським громадянином.

При здійсненні відвідувань військовополонених жоден з делегатів МКЧХ не бере з собою обладнання для відеозапису.Станом на зараз МКЧХ відвідав понад 1800 військовополонених по обидва боки. Метою МКЧХ є відвідати всіх військовополонених для контролю умов їх утримання, надання їм гуманітарної допомоги, їх реєстрації та повідомлення їх близьких про місце їх перебування», — сказано в заяві МЧКХ.

Раніше колишній полонений Орест Грицюк звинуватив Червоний хрест у знущаннях.

Так, згадуючи про роль Міжнародного Комітету Червоного Хреста боєць розповів, як росіяни змушували полонених співати російський гімн та інші «патріотичні» пісні держави-агресора, а представники Червоного Хреста із цього лише кепкували.

«Вони приїжджали, їхні російські представники, ми крокували, співали пісні – вони знімали все це на відео, реготали, по плечах нас хлопали й обзивали всякими нехорошими словами – це представники Міжнародного Червоного Хреста із Росії», – згадує чоловік,

Також Грицюк розповів, що запит від Міжнародного Червоного Хреста щодо його статусу як військовополоненого надійшов аж за тиждень після того, як його вже повернули додому під час обміну полоненими.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top