Новини

Західні чиновники вимагають від України провести вибори попри війну, — Washington Post

Українські політики, зокрема опозиційні, проти цієї ідеї, адже вона надто ризикована

Деякі західні політики підштовхують Україну до проведення парламентських і президентських виборів, попри війну та воєнний стан. Про це пише The Washington Post.

У матеріалі йдеться, що пропозицію спочатку висунув Тіні Кокс, голландський голова Парламентської асамблеї Ради Європи, її також підтримав сенатор Ліндсі О. Грем під час візиту до Києва минулого місяця разом із сенаторами Річардом Блументалем та Елізабет Воррен.

Інші республіканці також підхопили цю ідею, зокрема й консервативні коментатори, такі як Такер Карлсон, який неправдиво звинуватив Зеленського у скасуванні виборів. Втім, Конституція України забороняє вибори в умовах воєнного стану.

Проведення вільних і чесних виборів у воєнний час є фактично неможливим і також необдуманим, на думку українських чиновників, експертів з виборів і прихильників демократії. Приблизно одна п’ята території України зараз окупована російськими військами. Мільйони українців переміщені, багато з них живуть за межами країни. Десятки тисяч солдатів воюють на фронті.

«Тиск щодо проведення виборів підкреслює постійні вимоги деяких чиновників на Заході, щоб Україна довела свою відданість демократії, навіть попри те, що українці двічі піднімалися на масові продемократичні демонстрації — під час Помаранчевої революції 2003-4 років і Революції Гідності на Майдані 2013-14 років», — пише видання.

Автори видання з посиланням на українських чиновників зазначають, що для того, щоб провести голосування під час війни, необхідно подолати значні фінансові, матеріально-технічні та юридичні перешкоди. У приватних розмовах дехто каже, що така перспектива абсолютно неможлива і може дати московським силам шанс проникнути в Україну та послабити її зсередини.

«Росіяни наполягають на цьому через свої таємні канали… Немає ситуації, в якій можна було б провести демократичні вибори під час війни», — заявив український чиновник в апараті безпеки, який побажав залишитися анонімним.

Посадовець сказав, що проведення виборів може дати Росії можливість маніпулювати та створювати розбіжності в українському суспільстві та серед політиків.

«Це ризиковано, погано для країни та безглуздо з політичної точки зору», – сказав чиновник, додавши, що «це підірве дуже крихку політичну стійкість Української Держави».

Але київські чиновники також не можуть відкинути ідею проведення виборів безконтрольно і ризикують відштовхнути ключових політичних гравців на Заході, які вимагають виборів і мають вирішальне значення для підтримки міжнародної фінансової та військової допомоги Україні.

Журналісти навели цитату народного депутата від партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. На її думку, проведення виборів під час війни призведе до того, що Україна програє війну, оскільки внутрішні політичні розбіжності руйнують національну єдність, потрібну для перемоги над Росією.

«Ціною проведення виборів у воєнний час буде програно війну. Єдність є незамінним ресурсом нашої перемоги», — сказала Тимошенко в інтерв’ю в Брюсселі цього місяця.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top