Експертний клуб

Вибори після перемоги та хто в них братиме участь?

В українських політичних та близько кіл прогнозують, що після нашої перемоги у війні, а ми в цьому не сумніваємося, у країні проведуть дострокові парламентські та місцеві вибори. Це цілком закономірно, адже після заборони Верховною Радою діяльності партій «ОПЗЖ», «Шарія» та інших – виникає питання про легітимність повноважень їхніх депутатів та їхню подальшу роботу в місцевих радах та ВР.

Цілком можливо також, що нинішня влада захоче отримати ще більше представництва у ВР та місцевих радах та продовжити термін своїх повноважень на хвилі перемоги.

Розглядаючи нинішній політичний ландшафт України, ми бачимо три основні партії, які в майбутньому точно змагатимуться за місця в парламенті: «Слуга народу» — Володимира Зеленського, «Європейська Солідарність» — Петра Порошенка та «Батьківщина» — Юлії Тимошенко. Також очевидно, що лідери цих політсил знову балотуватимуться і на президентських виборах. Ми не заперечуємо можливості появи інших вагомих партій та проектів, але поки що про це говорити зарано.

Щодо розстановки сил, в одній із найскладніших, Одеської області, то ці три партії гідно представлені як в обласній, так і в місцевих радах.

Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко очолює обласну організацію партії «Слуга народу», його перший заступник в обласній раді Олег Радковський уже понад десять років успішно керує партією «Батьківщина» в регіоні. «Європейська Солідарність» курується нардепом Олексієм Гончаренком та його вірним соратником Михайлом Шмушковичем.

На Одещині останніми роками була і залишається сильною партія мера Геннадія Труханова «Довіряй справам», однак у майбутніх політичних процесах їй, ймовірно, доведеться шукати союзників для себе серед перелічених вище політсил, для того, щоб завести своїх представників у Верховну Раду, оскільки самостійно зайти до ВР «ДД» навряд чи вийде. Хоча по Одесі, з урахуванням того, що відбувається, партія «Довіри справам» може в і в майбутньому показати дуже непогані результати.

Чи зміняться наступного політичного сезону в області електоральні переваги трьох основних партій?

Сьогодні, найкращі стартові позиції у партії «Слуга народу»: свій голова обласної ради, секретар Одеської міської ради та 9 з 11 народних депутатів-мажоритарників. Але є нюанс- всі діючі нардепи від «Слуг народу» і більшість їхніх депутатів місцевих рад області балотувалися вперше, чи зможуть вони утримати свої позиції у боротьбі з досвідченішими політиками? Оскільки обиратися на другий термін по тому самому регіону-округу очевидно складніше, людей під час виборчої кампанії цікавлять не стільки твої обіцянки, а зроблене за період депутатства.

Партія «Європейська Солідарність» має нардепа-важковаговика Олексія Гончаренка та впевнену присутність в Одеській обласній та міській радах. Також ЄС представлено у багатьох громадах нашого регіону. Порошенківці зберігають свій активний електорат, що формувався з 2014 року як в Одесі, так і в області.

«Батьківщина» Юлії Тимошенко є однією з найдосвідченіших парламентських партій в Україні. Вона пережила два Майдани і має найбільшу структуру на місцях по всій країні.

На Одещині партією керує досвідчений політик, екс-народний депутат України — Олег Радковський, який обіймає в обласній раді посаду першого заступника друге скликання поспіль.

Сама ж партія мажоритарника від області не має, але має закріпленого за регіоном народного депутата Верховної Ради Андрія Кожем’якіна, котрий у ВР вже п’яте скликання. Крім того, у партії Тимошенко сильне представництво у громадах півночі Одеської області.

У міській раді Одеси «Батьківщина» відсутнє вже друге скликання, але буквально днями її пресслужба повідомила про призначення нового керівника міської Одеської організації — ним став Михайло Поживанов.

Раніше політик встиг побувати мером Маріуполя, заступником мера Києва, народним депутатом України кількох скликань, обіймав різні урядові посади – отже, мабуть, у Одесі «Батьківщина» націлилася всерйоз.

Залишається відкритим питання — за кого у майбутньому проголосує виборець ОПЗЖ та Партії Шарія. Можливо, з великою ймовірністю, що війна кардинально змінить це електоральне поле в протилежний бік, і за цього виборця зможуть боротися всі партії.

Ну а поки що бажаємо нашій країні перемоги! Працюємо, та Слава Україні!

Автор: Олександр Грін

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top