Новини

Українців в Ірландії почнуть виселяти з квітня: із чим пов’язане таке рішення

Тисячі біженців в Ірландії ризикують бути виселеними

Уряд країни з 1 квітня знімає заборону на виселення, що діяла протягом зими. Тисячі біженців в Ірландії ризикують бути виселеними.

Про це повідомляє Visit Ukraine Today.

Чому біженці зіткнулися із проблемою виселення в Ірландії?

За словами політика, у країні наразі не вистачає 250 тисяч місць проживання. Ірландія зіткнулася з безпрецедентною житловою проблемою разом із необхідністю забезпечити житлом українських переселенців та біженців з інших країн.

«Зараз ми ухвалили 58 тисяч українців, а ще 20 тисяч отримали міжнародний захист. Із житлом є велика проблема», — пояснив міністр з питань імміграції Родеріх О’Горман.

Місцеві праворадикальні угруповання використовують житлову кризу як привід для протестів, дехто йде з банерами, на яких написано: «Ірландія переповнена».

Очікується, що протягом 2023 року житлова криза в країні досягне особливого розмаху. На думку експертів, масові виселення стануть додатковим тягарем для екстрених служб.

Згідно з останніми урядовими даними, рекордній кількості людей — 11 754, третину з яких складають діти, — у січні потрібно терміново знайти житло.

Які прогнози розміщення українських біженців дає уряд Ірландії?

Найпопулярніша партія країни та опозиційна група Sinn Féin («Ми самі») заявляє, що цього року може бути примусово виселено 10 тисяч людей. Її представники закликають уряд «проявити трохи співчуття» та продовжити заборону на виселення.

Чиновники визнають, що понад 2000 осіб, які отримали торік повідомлення про виселення, можуть попросити виселитися.

Як відомо, у жовтні 2022 року в Ірландії було введено заборону на виселення через зростання вартості життя. Чиновники розглядали це як тимчасовий захід, але стверджують, що скасування заборони на виселення захистить права домовласників, які, наприклад, зіткнулися з орендною заборгованістю або планують продати нерухомість.

Деякі власники готелів хочуть вільно розпоряджатися номерами, які уряд, згідно з контрактом, надав біженцям з України.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top