Новини

Україна не отримає військової допомоги від США як мінімум до середини грудня — Bloomberg

Прихильники України в Конгресі ведуть жорстку боротьбу за розширення пакету допомоги

Надання нової допомоги Україні з боку США ризикує затягнутися до середини грудня, а може й довше, що ставить під сумнів здатність Вашингтона продовжувати постачання зброї, яку і адміністрація Байдена, і український уряд називають життєво необхідною. Про це повідомляє Bloomberg.

Прихильники України в Конгресі ведуть жорстку боротьбу за розширення пакету допомоги, доля якого зараз втягнута в партійну боротьбу за прикордонну політику і відірвана від обов’язкових для ухвалення законопроектів, які могли б спонукати до швидких дій.

Найближчим часом Конгрес може завершити переговори й ухвалити новий пакет допомоги Україні в середині грудня, майже через два місяці після того, як президент Джо Байден вперше запросив 61 мільярд доларів на підтримку України у війні з Росією.

«Нам потрібно підштовхнути себе до переговорів наступного тижня. В українців закінчується паливо, зброя та боєприпаси», — заявив демократ зі штату Делавер Кріс Кунс.

Сенатори обох партій планують найближчими днями працювати над угодою щодо пакету допомоги разом з прикордонною політикою, за яку вони зможуть проголосувати після повернення до Вашингтона зі свята Дня подяки наприкінці цього місяця.

Видання зазначило, що широка підтримка України в США дає тріщини, оскільки війна затяглася і зайшла в глухий кут, а Кремль робить ставку на гру в «довгу» і те, що зможе пережити прихильників Києва в США та Європі.

«Це активний фронт, і наша здатність продовжувати підтримувати Україну перебуває під дедалі більшою загрозою», — сказав представник національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Впливові прихильники України в Конгресі заявили, що вони як і раніше впевнені в наданні більшої допомоги з боку США. Голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол заявив, що «немає жодного шансу», що допомога не буде схвалена.

Але це буде політично складно для спікера Палати представників Майка Джонсона, який намагається подолати негативну реакцію серед жорстких консерваторів на його план запобігання закриття уряду США. Багато з цих ультраконсерваторів також виступають проти допомоги Україні, і достатньо лише кількох з них, щоб скинути Джонсона, так само як вони скинули його попередника Кевіна Маккарті.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top